Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Június végétől egy 8 hetes...

Június végétől egy 8 hetes spániel gazdija leszek. Kinti-benti kutyának szeretném nevelni. Van egy bélelt, kis testű kutyának való kutyaház a számára, a kérdés az lenne,hogy éjszakára hagyhatom ott?

Figyelt kérdés

Azt szeretném, ha elsősorban kint szokna meg, mert a tapasztalataim szerint ha ott szokja meg a dolgai elvégzését az udvaron, akkor a későbbiekben, amikor bent van velünk, kikéredzkedik pisilni.

A kérdés csak az, hogy nem túl kicsi-e 8 hetesen, hogy egyedül legyen az udvarban éjjel. Olvastam több helyen, hogy ilyenkor még bent kell tartani majd később ki szoktatni ha nagyobb. De ha így tennék, akkorra már rögzül neki, hogy benti kutya, és nem értené miért kell kint lennie, szét kaparná az ajtót nyüszítene órákig, vagy ameddig be nem engedi valaki, és persze lelkileg sem tenne jót neki,mert büntetésként élné meg a történteket. Barátnőmék pont így jártak a kutyájukkal. Egyszóval tanácstalan vagyok,hogy lenne jó. Ötletek?



2020. máj. 17. 02:05
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
82%

Jó kis kutya suttogó lehetsz, ha szerinted egy spániel "mutyuri". LOL!

Rottweiler és xxl pit gazdája vagyok jelenleg, gyerekkoromban nekünk is volt közép-ázsiai juhászkutyánk:)), de köze nincs a spánielnek az említett szóhoz.

Ha 6 tonnás elefántom lenne, akkor is így gondolnám.

2020. máj. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
A Cocker spánielt kifejezetten abból a célból tenyésztették, hogy erdei szalonkára (angolul: wood cock) vadásszon. Az erdei szalonkák jól álcázzák magukat a talajmentén, ezért alig észrevehetők, ám a kifinomult kutyaorr kiszagolja őket. Az Angol Cocker Spániel a “keresőkutyák” közé tartozik és elsősorban “bokrászás” módszerével vadászik, ez azt jelenti, hogy a négylábú megpróbálja körvadászatban, vagy vonalhajtásban kiszimatolni a lehetséges zsákmányt. A Cocker nem torpan meg az áthatolhatatlan bozót vagy nádas előtt sem, hanem felriasztja az ott élő madarakat is, melyeket aztán a vadász le tud lőni. A kutyafajtát ma is alkalmazzák vadászatokon Angliában és Skóciában, bár a legtöbb Angol Cocker Spániel családi kutyaként éli életét. Kiváló orrának köszönhetően jól alkalmazható a rendőrségi vagy vámügyintézői munka során is.Ezt írja a Wikipédia kedves suttogó. Ha van egy nagy testű kutyád, ahhoz képest minden más kutya kicsinek tűnik ez tény. De ne játszd itt a szakembert amikor arra nem veszed a fáradságot, hogy legalább utána nézz a tényeknek. A többi, értelmes válaszolónak pedig köszönöm a válaszokat, akkor az első hetekben bent tartom őt.
2020. máj. 17. 11:31
 13/18 anonim ***** válasza:
94%
Én nem tartanám kint.
2020. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Ilyen alapon egy tigrishez képest a Te kutyád is "mutyuri" lol ...

És amúgy, ha Neked a spániel "mutyuri", akkor egy csivava az mi? Vagy egy hörcsög?

2020. máj. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
39%

11: Az xxl pit mit jelent? Az a Hulk-szerű böhöm Bordeauxi dog keverék, aminek a pitbullhoz köze nincs? Csak úgy mondom hogy nem a legtemperamentumosabb "fajta" (atya isten, lehet ilyet mondani rá?) hanem egy divat keverék, én nem dobálóznék azzal, "hogy amúgy xxl pitem van szó al tudom miről beszélek".


Csupán attól hogy X fajtájú kutyát tartasz, nem lesz átfogó és mély tudásod és tapasztalatod a kutyatartásban és kutyanevelésben. (Ugyanez a 9.esre is vonatkozik, fogalmam sincs hogy jön ide a kutya mérete. De a spániel egy vízi vadász és bár könnyen kezelhető vannak igényei)

2020. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függetlenül, hogy valóban vadászkutya, a helye (amikor nem "dolgozik") bent van a gazdája mellett, fűtési idényben mindenképp. Kis kölyökkutyának meg fajtától és évszaktól független bent a helye a család, a "falka" mellett. Persze eleinte be fog csinálni, ez normális. Szép lassan meg fogja tanulni a szobatisztaságot. Érdemes eleinte kora reggeltől késő estig 2-3 óránként kivinni, evés, alvás után mindig.
2020. máj. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

A nagy kutyasuttogó valószínűleg úgy képzeli el a vadászkutyákat, hogy odamegy és leteperi a szarvasbikát. Az a puska dolga barátom. A vadászkutyák arra vannak, hogy kiszagolják, megkeressék, felriasszák és kisebb állat esetén visszahozzák a vadat.

[link]

Láttam már vadászt, aki kis keverék kutyát vitt magával. Az alabaid arra jó, amire való, jelen esetben gondolom házörzésre, de nem kéne olyan téren hasonlítgatnod más kutyákkal, amikhez közöd nincs. Kilómétereken keresztül fáradhatatatlanul kajtatni a sűrű, mocsaras bozótban nem hiszem, hogy alkalmas lenne. A vadászkutyákon belül vannak a vérebek, akiket szoktak a vad megfogására használni, de náluk is inkább a szívósság a legfontosabb tényező.

[link]

Amúgy ezek a modern, nagy alabaik, kangálok sem autentikusak, csak tökméregetésre (tökpótlék) jók, meg elrettentésnek. Ázsiában és Törökországban, ha megnézed a valódi alabaik, kangálok közel sincsenek akkorák, mint az újonnan kitenyésztett változatok, ugyanis a pásztornak nem praktikus egy túl nagy kutyát etetnie, ugyanakkor a farkassal sebességben is fel kell venni a versenyt, külömben kicselezi az őrzőkutyát és elviszi az orra elől a borjút, amíg az a lélegzetét próbálja összeszedni. Az ilyen fajtákból pont akkorákat használnak még az eredeti mesterségükre, amekkorák még megölik a prérifarkast, de nem is túl nagyok

[link]

(Nem egy kanadai szürkefarkasra kell gondolni).


Kérdező, én a szocializáció miatt nem ajánlom, hogy kint kezdje. A spániel elég makacs és energikus fajta. Aki azt mondja, hogy könnyen kezelhető, az még nem igazán találkozott spániellel. Az összes ilyen közepes méretű vadászkutya, cocker, beagle, springer, elég makacs, ugatós és sokszor nagyon aktív szokott lenni. Szerintem fontos, hogy veletek legyen először.

2020. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
95%
15. Szerintem mindenki olyan kutyát tart, amilyet szeretne és baromi felesleges belekötni, pláne, ha nem értesz hozzá. És nem azért reflektáltam így a válaszára, mert a kutyáim fajtájától hiszek visszaigazolást arra, hogy értek hozzájuk, hanem azért, mert a kedves válaszoló is rögvest azzal jött, hogy neki egy 80 kilós állata van, hadd engedtessék már meg neki, hogy "mutyuri"nak nevezzen egy nála kisebb testű kutyát. Másnak is van nagytestű kutyája, ahogy írtam, nekem is volt közöm 80 kilós Alabaihoz, mégsem tolom ezt az ostobaságot. Ja, ráadásul nő vagyok.
2020. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!