Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog vagy Bichont...

Playgirl kérdése:

Francia bulldog vagy Bichont ajánlanátok inkább panelba?

Figyelt kérdés
Olyat szeretnénk aki kevésbé problémás, elvan egyedül is a lakásban ha úgy adódik.

2020. máj. 18. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
59%

A leírásod alapján bármelyik.

Bichon nem vedlik, ez előny.

Vagyis csak akkor nem vedlik ha törzskönyves a kutya, tehát fajta tiszta. A szapisok sajnos vedlenek

2020. máj. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Mind a ket fajta jo a lakasba. A Francia bulldogoknal az egeszsegugyi problemakra kell nagyon odafigyelni.
2020. máj. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Mindkettő megfelel. Az, hogy elvan egyedül, az megfelelő szoktatás és nevelés függvénye.

A bulldogok nem bírják a nagy meleget, nagyon hullik a szőrük, és gyakoriak az eü.problémák, ezért a bichon talán a "kevésbé problémás", ő viszont kozmetikaigényes.

Bármelyiket választod, csak tenyésztőtől szabad venni, bulldog esetében különös körültekintéssel még így is (legyen jó híre a tenyésztőnek).

2020. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Bulldog érzékenyebb és betegségekre hajlamosabb lehet,ráadásul vedlik,horkol és ereget :D

Az ismerőseim akiknek francia bulldog van legalábbis ezt mondják.

Bichont választanék,vagyis eleve az van :) nem hullik a szőre ami az egyik előny.

2020. máj. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Bishon egészségügyileg kevésbé problémás. A panel meg tök mindegy , csak lakás ahonnan kijár sétálni. De ugye nem kell részleteznem hogy LIFT vagy ÖLBEN lépcsőzünk a kutyával.

És bejegyzett tenyésztőtől vásárolunk kutyát, törzskönyvel, nem a szomszédtól. A francia bulldog alapból kényes fajta, egy szaporított meg aztán tényleg orosz rulett.

2020. máj. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A bichont egészségesebbnek ismerem, de bármelyik jó lehet panelba, a francia bulldognak a nyomott orra miatt lehet légzési nehézsége.

Tenyésztő vagy menhely vagy fajtamentés, akikhez érdemes fordulni.

2020. máj. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

Bár alapesetben három mentett keverék kutyával mentés párti vagyok, buci esetén nem ajánlanám a mentett kutyust, így sem a menhelyet sem a fajtamentést.

Nagyon érzékeny fajta, sok fajtabetegséggel amik még tenyésztőtől véve is fokozottan előfordulhatnak 400ezres példányoknál is. Az igazi real tenyésztők 2000eurótól árulják a kutyákat. Bizonyos színeik pedig még csak el sem ismertek, azok még inkább veszélyeztetve vannak.

Emellett allergizálnak, ételre, pollenre, tisztítószerek még felszárad állapotban is irritálják, stb. stb.


Én az életképességeket figyelembe véve mindenképp a Bichont ajánlanám. És ahogyan azt fentebb is említették NEM lépcsőzhetnek, így nem árt számításba venni, hogy ha elromlana a lift - hát van ilyen na... - vagy

a későbbiekben lift nélküli lakásba költözésre kerülne a sor - akkor a buci azért könnyen 20 kilósra rúghat, nem lesz jó cipelgetni.

2020. máj. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
68%

Én pont, hogy a bichon fajtákat észleltem betegesebbnek. Ez olyasmi, mint a fehér bundás cicák, a fehér bichonok is érzékenyebbek. Pl hidegre, ételre stb. Legalábbis az a tapasztalatom ismerősök bichonjaival, hogy nagyon "gyengék", ha lehet így mondani, könnyen megsérülnek, könnyen elkapnak kisebb betegségeket, a semmitől is hasmenést kapnak, sokszor szepásak. Pedig tenyésztőtől vannak, de ez fajtajellemző, de persze nem minden egyednél.

Ellenben az én szintén tk-s buliim nagyon stramm kutyák, simán birkóznak staffokkal is, plusz erősek, egészségesek, bírják a futást, nem az a tipikus "megfulladok 2 méter sétától" bulldogok. Bár ők kiskoruktól nem voltak elkényeztetve, ruhát se adtam rájuk sosem, meg sokat sétáltunk mindig, vittem őket mindenhova, ahova csak tudtam. Kajából meg ha kiválasztasz egy jó minőségű száraztápot és nem váltogatod, max az ízeket, akkor nem lesz semmi baja. Enyémek Carnilove-t esznek, imádják, sose volt semmi bajuk tőle, 4 évesek.

Azért írtam ezeket le, hogy tudd, létezik az ellenkezője is, a bichonok se feltétlen hű, de egészségesek, és a francia bulldogok is lehetnek életerős, igazi kutyák:)

2020. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%
Utolsó, igazad van lehetnek. Viszont ruhát nem divatból adunk kutyára, hanem mert télen a rövid szőr miatt hamar megfázhatnak az izületei, és öreg korára fájhatnak.
2020. máj. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!