Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a 18...

Miért csinálja ezt a 18 hónapos kislány mopszom?

Figyelt kérdés

A mopszlim nagyon gyakran csinálja azt, hogy elkezd kisebb körökben rohangálni, és időnként irányt vált, közben pedig éles hangon vakkant egymás után folyamatosan, mindezt körbefutás közben. Ha tudnám miért csinálja segítenék neki, de az orvos is csak annyit mondott, hogy stresszel valamin, vagy új szagot érez, de szerintem (nem vagyok orvos), nem erről van szó. Van, hogy egy nagyobb és kiadósabb simogatás után kiugrik az ölünkből, és nekikezd ennek a kegyetlen éles vakkantásnak és közben körbe-körbe rohangál. Utána vagy megnyalja magát lent, vagy egyszerűen csak abbahagyja, de van, hogy elkezdi kergetni a farkát, megnyalja magát, és béke van. Nem tüzel, tüzelés alatt is csinálta, de nem függvénye, mert előtte és utána is csinálta/csinálja ezt. Nagyon zavaró, nem tudom lehet-e valamit csinálni ez ellen.

Hátha valakinek van valami ötlete, hogy miért csinálja. Köszönöm előre is!


2010. júl. 29. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
22%

1: a kutya nem kislány. főleg nem másfél évesen

2: a mopszok sosem az intelligenciájukról voltak híresek :) ezek a túltenyésztett ölebek már csak ilyenek. fárasszad ki, sokat sétáltasd.

2010. júl. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

1. Nekem 10 évesen is kislány lesz, mert olyan, mint a gyerekem :)

2. Nagyon okos, és hamar tanul, ennyit az intelligenciáról :)

3. A sétának semmi köze ahhoz, amit csinál, rengeteget megyek vele.

4. Inkább ne fáraszd az ujjaid válasszal, ha nem jön semmi hasznos :)

2010. júl. 29. 20:57
 3/3 Suhanc72 ***** válasza:

Szia!


Kérdezd meg az orvost, nem lehet-e, hogy eltömődött a bűzmirigye. Amennyire tudom, ez inkább ivartalanított szukákra jellemző (lehet, hogy tévedek), viszont ha ez a probléma, az baromira fáj neki.

2010. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!