Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyem , Bischon vagy...

Playgirl kérdése:

Máltai selyem , Bischon vagy Tacskó bírja jobban a panel életet?

Figyelt kérdés
Ezeken a fajtákon gondolkodom, nehéz döntés nagyon....illetve a még a francia bulldog is szóba jöhetne...

2020. máj. 21. 18:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%
Ez lenne az ideális, csak hogy ilyen kistestű kutyákat semmiképp nem lehet a kertben felügyelet nélkül hagyni (kilopják, ragadozó madár elkapja stb.) Tehát ugyanúgy be lenne zárva, amíg a gazda dolgozik. Utána jó esetben elviszik sétálni, kicsit talán kint van a kertben, aztán a gazda megy aludni, a kutya is be megy vele. Tehát máris nem sokkal több időt töltött a szabadban, mint egy normálisan sétáltatott panelkutya. 9-10 órát bent van munka miatt, 8 órát megint bent van alvás miatt. 18 óránál tartunk. És még akkor a reggeli készülődést, esti tisztálkodást, esetleges főzést nem említettem, amikor szintén nincs kint a kutya jobb esetben, hiszen nem tudsz rá figyelni. Facebookon meg minden naposak a kertből eltűnt kutyás posztok. Divatos kistestű fajtákra utaznak elsősorban, nem véletlenül, szaporítják vagy eladják őket.
2020. máj. 21. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
84%

#2 vagyok, még mindig azt írnám, hogy mind a 3 fajta tud lakásban lakni :D

Akik az udvar mellett kampányolnak: igen, tök jó hogy néha ki tud menni a dolgát végezni, de a kert nem helyettesíti a sétát. Kerti "nem panel" kutyát is ugyan úgy kell sétáltatni. Télen se teszed ki a tacskót a hóba egész napra míg dolgozol, a lakásban lakik. Semmi különbség a panelhoz képest.

2020. máj. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
85%

Magyarázd meg akkor lécci a franci bulldogjaimnak hogy ha nem vagyok itthon ki tudnak menni.

Mert amíg én nem teszem ki a lábam addig ők se, illetve amíg dolgozok bent punnyadnak.


Honnan tudom? Beltéri kamerával lesem őket és csak inni szálnak le a kanapéról.


Csak ennyit a szabadon kimehetelről.

2020. máj. 22. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
75%

Bichon a legjobb ezek közül.

Bulldog csak akkor, ha van klímád, mert a nyári nagy meleget nem bírják.

2020. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
Az én franciám képes 10 órát egyben aludni, anélkül, hogy 2 méterre a vizestálig elmenjen. Reggel-délután-este 20-45 percet sétálunk, időjárástól függően. Nagyon hidegben bent van még játék, melegben 24/23 órát alszik. Imádom, egy kis sózsák:D
2020. máj. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb kutya jó panelba, ha megkapja a megfelelő foglalkozást, amire szüksége van, séták, sport, tanítás, fárasztás... RENDSZER!

A tacsik vadászkutyák, emiatt kissé nehezebben kezelhetők lehetnek, de nem lehetetlen küldetés.

Szerintem keress fel menhelyeket, fajtamentéseket, és ott érdeklődj. Mondd el nekik, milyen az életmódod, mit tervezel a kutyával.

2020. máj. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
70%
A kert mellett kampányolóknak üzenem, hogy rengeteg kerti dísznek tartott kutyát láttam már kerítés mellett veszettül ugatni minden arra járót. Ezzel szemben az én panelben tartott kutyám szép nyugodtan elmegy az ilyenek mellett, max megnézi egy kicsit őket, de nem reagál rájuk, most hétvégén is 10km-es túrán voltam vele.
2020. máj. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
66%
Bichon. Én kertes házban lakom,de csak akkor van kint ha én is. Nem nagy a mozgás igénye. Ha viszem sétálni jön de igazából elég lusta és jól elvan egész nap bent. Másik nagy előnye hogy nem hullik a szőre,igaz nyíratni kell ha nem akarod,hogy hosszú legyen neki.
2020. máj. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
amúgy bishon mint...? bolognese, havanese, shihtzu, máltai, bishon frisé, coton de tuléar? melyikről beszélgetünk? :D merthogy mind bishon. a bishon nem fajta, hanem fajatcsoport.
2020. máj. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
19-vagyok, és bocsi,elírtam a bichont :D
2020. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!