Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyusom...

Csicsky kérdése:

Hogyan értessem meg a kutyusommal, hogy az erre a célra kialakított helyre pisiljen?

Figyelt kérdés

Tekintettel arra, hogy esetleg kijárási tilalmat is elrendelhetnek és ennek következtében a kutyaséta sem lenne lehetséges, kialakítottam a házhoz tartozó kikövezett udvaron egy olyan 80x100 cm-es füves, faleveles területet, ahová a kutyus pisilhetne. A kérdésem az lenne, hogy most mi módon értessem meg a kutyussal, hogy oda szabad neki pisilnie. Ugyanis az udvaron eddig soha nem pisilt, de nem azért mert ez tiltva lett volna neki, hanem mert oda nem szoktam kiengedni más okok miatt (kicsi az udvar és nem csak én használom). Ez a megoldás jó lenne, ez senkit sem zavarna, de hiába engedtem a kutyát a füves részre, nem tudta, hogy mit várok el tőle (máskülönben egy 4,5 éves nőstény máltai kutyusról van szó).

Mit tanácsoltok?



2020. márc. 18. 19:30
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Tanacs: sétáltasd ugyan ugy mint idaig, csak ne bandazz senkivel.
2020. márc. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most persze hogy úgy sétáltatom, ahogy eddig is szoktam és mindenkit messziről kerülök, de ha majd esetleg nem lehet? Én arra szeretnék felkészülni.
2020. márc. 18. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Vidd le amikor kell neki, és várd meg amíg odapisil.


Fűre el kell hogy végezze a dolgát, mert ha csak beton lenne akkor megérteném, hogy visszatartsa. Az én kutyám kinti, de csak füvön hajlandó elvinni a dolgát, soha nem lett rá tanítva.


Esetleg az is segíthet, hogy egy pár napig oda teszed le a kakiját és otthagyod, és mindig odaviszed le amikor ki kell mennie. Általában előző ürítésből származó anyagok jobban ingerlik az agyuk kaki/pisi részét.

2020. márc. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Tettem oda kakit és régebbi pisis leveleket, de akkor most teszek oda frisset is.
2020. márc. 18. 20:06
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Kijarasi tilalom alatt a rovid kutyasetaltatas megengedett … nem kell a kakival es a pisivel jatszani.
2020. márc. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Rodi91 ***** válasza:
100%
Kijárási tilalom alatt elmehetsz bevásárolni élelmiszert,gyógyszert, higiénés dolgokat, és a kutyát is leviheted sétálni. Csak ezen kívül csak,mert jól esne egyet sétálni ebben a szép időben,meg stb. miatt nem hagyhatod el az otthonodat. Meg persze akkor bezárnak azok az üzletek,amik most 15:00ig lehetnék nyitva, és akik most ott dolgoznák,ázok nem járnak dolgozni sem.
2020. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
Ezen totálisan fölöslegesen aggódsz! Hát csak nem gondolod, hogy betiltják a kutyapisiltetést!
2020. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!