Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya megvédi...

Nagytestű kutya megvédi támadás esetén kistestű társát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy adott egy felnőtt kistestű kutya, ha mellé kerülne kölyökként egy nagytestű fajta (pl németjuhász), akkor az a későbbiekben bevédené a kicsit, ha egy másik kutya megtámadja? Van valakinek esetleg tapasztalata?

2020. máj. 21. 19:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztos, igen. Nálunk felnőttként kerültek a kutyáink. Az első kutyánk, 2 éves, két hónappal jött a második kutyánk, aki 5 éves. Nos, az 5 éveset nem szocializálták, nem szerették, bántalmazták, sok helyet megjárt, a játékot nem ismeri. Így néhányszor benézte, amikor a futtatóban a 2 éves játszott a többiekkel, és ugye ők futottak utána. Hamar leesett neki, hogy nincsen semmi probléma, nem lett gond. Lényeg, hogy ők így védik a másikat, a 2 évesem amúgy is jellemben gondoskodó, védelmező. Az általad írt párosnál is ez lenne, szerintem.
2020. máj. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Termeszetesen! Nem is kerdeses.
2020. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
(de a nemetjuhasz nem nagytestu)
2020. máj. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Ha mar ket kutya van, falkakent kezdenek mukodni. Mindenkeppen osszejatszanak ... meg strategiajuk is lenne.
2020. máj. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
42%

Igen. Nalunk a kisebb is bevedi a nagyobbat 😂,ha arrol van szo.

De mi mar az elejen leallitjuk a verekedest/kihatralunk/masfele megyunk.

2020. máj. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
65%
A komondorok nagyon jól kijönnek minden kutyával is nem túl kicsik tapasztalatból mondom jól kijön velük
2020. máj. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk igaz, közepes méretű volt az első kutyus, olyan beagle méretű, de nagyon jámbor, megadó és így is többször megtámadták, mindig mögém bújt, védjem meg. Na de amikor összeszedtem az utcáról egy németjuhászt, az érezte rajta a gyengeséget, mégsem dominálta le, inkább lefeküdt neki, ne féljen tőle, meg az utcán is, ha arról volt szó, eléállt és bevédte a kis szarcsimbók szobacirkálóktól.
2023. okt. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!