Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű kutya kistestűek...

Nagytestű kutya kistestűek mellé? Mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Régóta nagy vágyam egy ordas németjuhász, most végre minden lehetőség adott rá (pénz, idő), de már van 3 kistestű kutyánk. A legkisebb 3 kilós. Tudom, hogy nevelés kérdése, nem bántaná szándékosan őket, de azért átfutott az agyamon, hogy kölyökként nem e lenne túl durva velük játékból, nem szeretném veszélynek kitenni őket. Mindenképpen kölyköt szeretnénk, nyugodtabb egyedet a fajtán belül. A kicsik barátságosak, jól szocializáltak nagykutyákkal is. Naponta 2x sétálunk, kinti-benti kutyák, éjjel természetesen bent alszanak.


Esetleg van valakinek saját tapasztalata?



2020. márc. 26. 17:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy 5 kgos kutyám és a mostani kölyök 4 hónapos,de már 10 kg. Hát azt kell mondjam nagyon fegyelmeznem kell a kölyköt,mert simán átgyalogol az 5kgoson.Játéknál is bedurvul,bár felnőtt szukám fegyelmezi ha durva,ilyenkor én is közbe lépek és megfogom a kölyök grabancát. Nyilván majd kinövi és megtanul szépen játszani majd a kisebbel. De jelenleg megy mint a tank, amelyik kutya kisebb nála azt tarolja,ráugrik szóval figyelni kell.


Megfelelő fegyelmezéssel ,odafigyeléssel idővel javulni fog a helyzet az fix.


Ő felnőtt korában max 20 kg lesz. Német juhászok nagyobbak.


Én ismerek 5 kg vs 50 kg-os kutya párost,minden gond nélkül. Első egy évet kell túlélni :D amikor már komolyodnak jobban oda figyel majd a kicsikre. Amíg kajla kölyök addig tarolni fogja őket

2020. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Pont ettől féltem, hogy letarolja a legkisebbet. :/ úgy érzem ezt még át kell gondolnom
2020. márc. 27. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!