Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Állatok » Kutyák

A kérdés

Nagytestű kutya kistestűek mellé? Mit gondoltok?

Régóta nagy vágyam egy ordas németjuhász, most végre minden lehetőség adott rá (pénz, idő), de már van 3 kistestű kutyánk. A legkisebb 3 kilós. Tudom, hogy nevelés kérdése, nem bántaná szándékosan őket, de azért átfutott az agyamon, hogy kölyökként nem e lenne túl durva velük játékból, nem szeretném veszélynek kitenni őket. Mindenképpen kölyköt szeretnénk, nyugodtabb egyedet a fajtán belül. A kicsik barátságosak, jól szocializáltak nagykutyákkal is. Naponta 2x sétálunk, kinti-benti kutyák, éjjel természetesen bent alszanak.

Esetleg van valakinek saját tapasztalata?

Keress kérdéseket hasonló témákban: nagytestű kutya, kutya, németjuhász

márc. 26. 17:45  Privát üzenet  

A válasz

Nekem van egy 5 kgos kutyám és a mostani kölyök 4 hónapos,de már 10 kg. Hát azt kell mondjam nagyon fegyelmeznem kell a kölyköt,mert simán átgyalogol az 5kgoson.Játéknál is bedurvul,bár felnőtt szukám fegyelmezi ha durva,ilyenkor én is közbe lépek és megfogom a kölyök grabancát. Nyilván majd kinövi és megtanul szépen játszani majd a kisebbel. De jelenleg megy mint a tank, amelyik kutya kisebb nála azt tarolja,ráugrik szóval figyelni kell.

Megfelelő fegyelmezéssel ,odafigyeléssel idővel javulni fog a helyzet az fix.

Ő felnőtt korában max 20 kg lesz. Német juhászok nagyobbak.

Én ismerek 5 kg vs 50 kg-os kutya párost,minden gond nélkül. Első egy évet kell túlélni :D amikor már komolyodnak jobban oda figyel majd a kicsikre. Amíg kajla kölyök addig tarolni fogja őket

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/2Időpont márc. 26. 18:04 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Pont ettől féltem, hogy letarolja a legkisebbet. :/ úgy érzem ezt még át kell gondolnom

# 2/2Időpont tegnapelőtt 14:00 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
B betűs kutyanév?
Szerintetek bekössem, vagy hülyeség? Ebcsont beforr? (képpel)
Nagyon horkol a kutyám pedig nem rövid az orra. Lehetséges, hogy kellene néha tisztítani valahogy?
Tudtok baranyamegyében megbízható Mudi kennelt? Illetve hány hetesen lehet őket elhozni és milyen drágák?
Mit gondoltok az angol cocker spánielről? Ismertek olyan kutyafajtákat, akik kevésszer lesznek betegek, jó genetikával rendelkeznek, szeretik a társaságot, és a gyerekeket, és...
Fajtamentések Budapesten? Leírnátok hozzá a fajtákat?

Kérdések az Állatok rovatbólKérdések a Kutyák rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!