Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs ellen melyik a...

Kullancs ellen melyik a legjobb nyakörv?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sajnos beteg lett a kutyusom kullancstól, kezelve lett allatorvos által, aki azt tanácsolta mielőbb szerezzek be nyakörvet. (eddig azért nem használtunk, mert még kicsi volt)

Lányos zavaromban aztán eszembe sem jutott megkerdezni, melyiket ajánlaná. Rengeteg félét olvastam eddig különböző termékekről, de csak még tanácstalanabb lettem, melyik lenne a tuti. Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!


2020. máj. 22. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Foresto vagy Kiltix. Mi utóbbit használjuk 3 kutyán évek óta, se bolha, se kullancs. Forestoval is sokan elégedettek. Szerintem ez a 2 legjobb nyakörv a piacon.
2020. máj. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! Leginkabb en is a Kiltix-el szemezgettem. Azt elfelejtettem a kerdeshez hozzatenni, hogy "kamasz" kutyam van, viszont nagyon gyorsan nő. Tehat 1-2 honapon belul a mostani méretének megfelelő nyakörvet boven kinovi. Mekkorát lenne erdemes venni? Mindenképp a legkisebbet? Vagy esetleg nagyobbat es lehet kicsit vágni belőle, hogy utana hozza tudjam igazitani?
2020. máj. 22. 14:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kutya? Fél éves kor alatt nem ajánlott a bolha nyakörv.
2020. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért csak nyakörv jöhet szóba?? Vannak ám más módszerek is nem csak a nyakörv. Vannak spot onok, meg tabletták is, ráadásul ezek általában hatásosabbak mint a nyakörvek.
2020. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

3-as válaszoló tudom, elmúlt fél éves :)

4-es : egyrészt hosszantarto védelmet szeretnék, másrészt spot onokat macskamra használtam, egyik sem valt be nála, nem bízom bennük. Ahogy olvastam a tabletta sem ad 12 hetnel tovabb védelmet, plusz bent a pakliban, hogy nem enne meg. Orvos is kénytelen volt injektalni minden gyogyszert, mert konzervbol, husbol is kipiszkalta.

Es mivel meg novekedesben van, a tabletta meg nagyobb fejtorest okozna.

2020. máj. 22. 14:55
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

En a ragotablettat ajanlanam, mi is azt hasznaljuk. Eddig bevalt es raadasul a szivferegre is jo.


Next Guard Specral a neve es a kutya sulyanak megfeleloen kell adagolni.


Nyakorvet azert nem szeretem, mert sokat usztatom a kutyat es amugy is jatek kozben egy csomoszor leszakad.

2020. máj. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem csak kullancs ellen kell védekezni hanem szívféreg ellen is havonta! Arra pedig nem jó csak a nyakörv. Mindenképp kell tabletta is, next guard spectra, milbemax vagy milprazon.
2020. máj. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 4 hónapos kora óta Kiltixet hord. Én felnőttkori méretet vennék.
2020. máj. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!