Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » KULLANCS ellen nyakörv kutya...

KULLANCS ellen nyakörv kutya részére melyik lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés

Foresto-ja volt neki a tavalyi évben, és ha jól emlékszem 2x is volt benne kullancs ami már szívta magát. Az egyik a Foresto nyakörvtől kb 20 centire volt, a másik a hasközép tájon, tehát most szeretnék egy másik nyakörvre váltani. Soha nem volt vizes, soha nem ázott le, rendesen rajta volt állandóan a kutyán, néha át is dörzsöltem valamivel, hogy "felfrissüljön", de mégsem vált be. Lakótelepi részen lakunk, tehát ilyen erdős részre nem viszem, de azért szeretnék neki egyet mindenképp ismét. Ki mit ajánlana, nektek mi vált be kullancs elleni védelem gyanánt nyakörvként? Advantixot megpróbálhatnánk? Melyik válik be manapság?


Cseppezni nem szeretnék neki, azt kérlek ne írjátok.


2019. jan. 9. 19:05
 1/7 anonim ***** válasza:

Mi forestot használunk télen, nyáron foresto + advantix.

Nekünk eddig szerencsére egy kullancs sem volt soha!

2019. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs tapasztalatom nyakörvvel, mi csepegtetős vectra 3d-t használunk a nagytestű kutyámnak.


Csak azért szólnék hozzá, mert az állatorvos lebeszélt a nyakörvről a kutya mérete miatt. A nagytestű kutyáknak nem ajánlja, mert az állat feneke messze van a nyaktól és nem biztosít megfelelő védelmet.

Úgyhogy ha nagy a kutya ezt gondold át.

2019. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kiskutya, 7 kilós tacskó, gondolom neki még simán mehet kullancs-bolha-nyakörv
2019. jan. 9. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Akár mehetne is, csak ha találtok benne kullancsot, akkor minek?


Az én 10 kilós vénségem Nexgard Spectrát kap havonta egyszer, az tabletta, bolha-kullancs-szívféreg-bélparaziták ellen véd (szívféregteszet viszont kell előtte csináltatni). Magasan a leghatékonyabb a piacon - az enyémben sem volt még kullancs. Ha visszaosztod az árát, nem drágább, mint egy normális nyakörv + szívféreg elleni tabletta kombó.

2019. jan. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is Nexgard Spectrat használok a német juhászomnak. Előtte már mindent kipróbáltunk, Foresto, Kiltix, Scalibor nyakörveket, de az Adventix-t is. Mindegyik mellett volt benne kullancs. Aztán babéziás lett, (nyakörv és cseppek mellett (!). Senkinek nem kívánom, mit éltünk át, az sem volt biztos, meg tudják-e menteni. Mikor meggyógyult, az orvos ajánlotta a Nexgard-ot. Azóta kapja.
2019. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Én nem szívesen terhelem a szervezetét azzal, hogy ilyen tablettákat adok neki. Olvastam és hallottam ezekről rosszat. Egész életében talán 3x volt benne kullancs, na most nyilván én is szídtam a hétszentséget a nyakörv eredményességével kapcsolatban, de mertem remélni, hogy létezik egy megbízhatóbb is. De akkor ezekszerint a többiben se lehetne maximálisan bízni?


Nyakörvre lennék kiváncsi, ha valaki még válaszolna a jövőben, legyen szíves azzal kapcsolatban írni.

2019. jan. 10. 00:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Neked is hiába magyaráz az ember :D A nyakörvek szart sem érnek.
2019. jan. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!