Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Át lehet nevezni a kutyámat...

Át lehet nevezni a kutyámat ? Menhelyről hoznánk és már van egy eredeti neve, de nekünk az nem igazán tetszik!

Figyelt kérdés
Már 1 éve van ott, most 1,5 éves. Valószínüleg az elmúlt egy évben a nevén hívták. Rá tudom szokatni a másik névre? Ha igen hogyan ?

2020. máj. 23. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Persze :) Sokat mondogatjatok, megfogja szokni az uj nevet.
2020. máj. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan átnevezhetitek. Elvégre a ti kutyátok lesz, a név ne képezzen akadályt köztetek.

A megfelelő mennyiségű gyakorlás, simogatás (ha szereti) és akár jutalomfalat meg fogja tenni a hatását :)

2020. máj. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
33%
Az örökbefogadott gyereket sem nevezném át. Igazábol nekem a kutyán lenne a lényeg, nem a nevén. De ha nem tetszik, akkor át lehet, persze.
2020. máj. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
94%

Persze, hogy át!

A menhelyen tudnak elég hülye neveket is adni a kutyáknak, így sokszor én is ahogy nézegetem... 90%ban biztos átnevezném őket.

Az más dolog, ha embergyerek Pistikét nem nevezi át valaki, de kutyagyerek Nunist... (ez valamiért mélyen az emlékeimbe ivódott az egyik fajtamentésből...)

Nagyjából egy éves volt a kutyám amikor hozzám került előtte egy hónapig volt a megtalálójánál, ő Pöttyösnek hívta, de én szerettem volna egy csajos nevet neki ha már lány. Azonnal hallgatott rá ami furcsa is volt nekem bár lehet hogy valami hasonló neve volt az eredeti gazdájánál, de ezt sosem fogjuk megtudni.

2020. máj. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Hát nehéz lesz de még rá lehet szoktatni az új névre
2020. máj. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én egy héten belül szintén hozok egyet a menhelyről. Az a neve, hogy Áfonya. Nem fogom úgy hívni, Panni lesz. :)

A kutyának totál mindegy, hogy hogyan hívod, a lényeg, hogy magára ismerjen a hangokból.

2020. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A kutya neve eredetileg Nyikolaj volt
2020. júl. 8. 15:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Én átneveztem a kutyát, kb 2 évesen került hozzám, örökbefogadási szerződéssel, chippel stb. Az oltási könyvében is átirattam a nevét, a chipben is átirták. Mondjuk csak hosszabb lett a neve, egy szótaggal, talán emiatt is meg hogy sokszor hívtuk így, rájött, hogy hallgatnia kell rá :)
2020. júl. 30. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is átneveztem, én megkérdeztem a menhelyen, hogy hallgat-e a menhelyes nevére. Ott azt mondták nem. Kb 1 hónapba telt, mire hallgatni kezdett az általam adott névre (a menhelyesre se hallgatott amúgy tényleg). Igazából nem szólítgatják azért ott olyan sokat a kutyàkat a nevükön, nem tanítgatják őlet, nem mondogatják nekik olyan sokat nyomatékosan, hogy megszokják vagy rájöjjenek, hogy az a nevük. Túl sokan vannak ahhoz, meg egyébként is.
2020. júl. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!