Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felvilágosítanátok e téren?

Felvilágosítanátok e téren?

Figyelt kérdés

Most lesz először életemben kiskutyám aki egy törpe tacskó lányka és 1 hét múlva hozzuk el.

A szüleimmel élek még hiszen 16 éves vagyok de csak az en kutyám lenne.

Az en gondozásom alatt lenne.

En nevelném.

Mennyi odafigyelést igényel?(főleg az első pár hónapban,hétben)

Jó,tudom hogy sokat.

De úgy mégis mennyit?

Le tudok mellette ülni legalább 5 percre nyugton?:D

AMIKOR NEKTEK VOLT ANNO/Vagy akár most kölyök kutya,hogy telik vele egy nap?

Reggeltől estig.

Mi a menetrend?

Sokat rosszalkodik?:)

Éjszaka mit csinál?

Sokszor volt “baleset”?

Meddig voltak “balesetek”(bepisilés/kakilás lakásban)

Le tudnátok írni egy napotokat egy kolyok kutyával?



2020. máj. 25. 10:33
 1/5 anonim válasza:
Az első pár hónapban vagy inkább első hetekben különösen oda kell figyelni rá mert ilyenkor még sokkal mozgásigényesebb és nem szabad sok időre egyedül hagyni ilyenkor.5 perced biztos maradna még másra talán annál több is XD. amikor a mi kutyánk kölyök volt rengeteget játszottunk vele, és szerencsére valamiért rögtön a pelenkára pisilt.Viszont ilyenkor kell megpróbálni rászoktatni, hogy a kertben végezze el a dolgát.Néha még felnőtt korában is előfordulhatnak balesetek, hogyha nem kerti kutya és nem bírja már visszatartani.Nekünk kis testű kutyánk van, úgyhogy a menetrend hogy reggel levisszük hogy elvégezze a dolgát,(kertbe vagy sétálni)és adunk neki száraztápot.(Arra is oda kell figyelni, hogy milyen minőségűt adsz neki mert van amitől nagyon könnyen meghízik a kutya, vagy csak simán egészségtelen.)Ha a családból valamelyikünk haza érkezik szintén levisszük a kertbe.És még este úgyszint.Szóval összefoglalva napi háromszor ki kell vinni és legalább egyszer sétáltatni is.A kistestű kutyánkat napi kétszer etetjük, ha pedig meghízna kicsit akkor csak napi egyszer.Néha érdemes adni neki finomságokat mint például alma répa vagy egy kis husi.CUKROS DOLGOT SEMMIKÉPP NE ADJ NEKI!Kölyökkorában rosszalkodik sokat mert ilyenkor mindent szétrág.Hogy minél kevesebb dolgot rágjon szét, érdemes állatkereskedésből valami rágcsálnivalót hozni neki.Éjszaka leginkább alszik:) de mondjuk ha felkelsz ő is valószínűleg fel fog kelni.A balesetek körülbelül egy éves koráig voltak gyakran de ez mondjuk változó a kutyáknál szerintem.Még egy tippet adnék:próbálj meg tanítani neki könnyebb kutyatrükköket, ez fejleszti a kapcsolatod a kutyáddal.
2020. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az első pár nap arról szól, hogy megismerjétek egymást. Fél szemmel mindig rá kell figyelni, hogy le tudd vinni, ha piszkítani akar, éppen rág valamit (ez utóbbi hosszabb program).

Szerencsére a kutya is sokat alszik (a macskához hasonlóan). Arra meg kell tanítani, hogy éjszaka nyugi van (Erre is rá fog jönni gyorsan).

Egyből vezesd be a "házirendet" (döntsd el, mikor mit lehet csinálni és mit nem. Mikor van nagy séta stb. Ezeket követeld meg)

Ne görcsölj rá. Ha megvan az eltökéltség, akkor a kezdeti nehézségeket könnyen veszitek

2020. máj. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A szüleimmel élek még hiszen 16 éves vagyok de csak az en kutyám lenne."


Egy háztartásban nem tudod teljesen elszeparálni a kutyádat a szüleidtől.

Amit megtanítasz, megkövetelsz, annak ugyanúgy a szüleidnél is működnie kell.

2020. máj. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


Én két hónapja vagyok szintén kislány tacskó tulajdonos. Egyedül élek, 8 órában dolgozom, tehát 9 órát van hétköznaponta egyedül. Emiatt 3 hét szabadságon voltam az elején, már első héten elkezdtem szoktatni egyedül léthez, nagyon lassan, fokozatosan. Panelban lakom, kutyapelenkát szereztem be, hiszen egy ilyen pici kutya nem képes pisi-kakit visszatartani 2-3-4 óránál tovább, és ez sokáig így is fog még maradni, tehát ha nem vagy a pelenka híve (nagyon megosztó), vagy nincs ínyedre minden dolgát feltakarítani, 2-3 óránként le kell vinni, éjszaka is. Persze balesetek így így lesznek. Mondjuk nálunk ez 3 hónapos korára éjjel 5-6 órára nőtt. Még annyit a pelenkáról, hogy én kutyás övezetben lakom, ezért minden oltásig nem is vihettem le, számomra nagyon kockázatos lett volna. Már dolgozunk a szoba tisztaságon, de mivel ennyit vagyok távol, jóideig a pelenka is marad. Ismerőseimnél legalább fél év volt, mire 100%-ig szoba tiszták lettek a kutyusaik.

Az egyedül létet gyönyörűen megszokta, de emiatt reggel 2 óra fárasztással (séta, intenzív játék, klikker tanítás, falat keresés) hagyom itthon. Amikor haza érek szintén 1 óra séta, játék. Este újra 2 óra vele, ennek is nagyon intenzívnek kell lennie, ugyanúgy, mint reggel, hogy testileg és agyilag is kifárasszam.

Még annyit tudok írni, hogy amikor haza hoztam, több, mint fél napom az övé volt két hétig minden nap (természetesen sokat aludt már akkor is, de 1-2 óránként felébredt). Nagyon próbálkozik azzal, hogy engedékenyebb legyek, ez folyamatos, tehát iszonyat következetesnek kell lenni vele, végtelen türelem kell hozzá. Hétvégén viszont az övé vagyok, nagyokat játszunk, sokat tanulunk, hosszú séták, kirándulások.

Természetesen sokat rosszalkodik, próbálja felfedezni a dolgokat, a helyes tiltást már a legelején meg kellett vele értetni, és megállás nélkül tanítani, amit nem szabad.

Egy szó mint száz, nekem előtte nem volt kutyám, tudtam, hogy rengeteg energia lesz, de csak mikor átéltem az első heteket, éreztem át, hogy mennyire :) Természetesen ő a mindenem, megváltozott az életem 180 fokban tőle, csakis pozitív irányba. Én a gimis éveimben biztos nem tudtam volna bírni vele, ismerve magamat. Én mondjuk kicsit rástresszeltem első kutyásként, de felesleges volt, hamar átlendültem a félelmeimen, mikor már velem volt.

Enni háromszor kapott, kisebb adagokat, minden játék után - csakis a játék után, mert könnyen felpuffad a pocija, ha éves után ugrál, futkos, erre nálunk nagyon kell figyelni, pedig kistestű!


Remélem tudtam adni egy kis rálátást, sok sikert a kutyus hoz, sok boldogságot és kitartást!!

2020. máj. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Eloszor meg lesz ijedve, hiszen uj es idegen helyre erkezik. Meg kell nyugtatnod, meg kell mutatnod neki az uj helyet es nektek is meg kell ismerkednetek. Eddig a testvereivel volt, most egyedul lesz ... nyuszogni fog, keresni fogja az eddigi eletet. Be fog pisilni, be fog kakilni ... probald meg foldre rakhato kutyapelenkara szoktatni legalabb addig, amig majd lemehettek setalni.

Eloszor vad lesz de nem rosszasagbol, hanem idaig ossze-vissza bunyozott a testvereivel ... neked kell majd leszoktatni rola.

Kiskutya mindent rag :) (rakjatok mindent magasabbra) tacsinal mondjuk nem nehez.

Amugy meg sok jatek, sok birkozas ... nem akarod majd abbahagyi ugy sem :)

Huuuu az elso setalasok!? :) amikor megismerkedik a tagabb kornyezetevel, az is egy kulon tortenet :P


Jo buli egy kiskutya!

2020. máj. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!