Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Mobiltelefonok » Valaki felvilágosítana bletoot...

Valaki felvilágosítana bletooth téren?

Figyelt kérdés
Mondjuk lenné egy buszmegállóban 20 embernek belenne kapcsolva a blutooth akkor mindnek elküldeném amit akarok??
2011. márc. 10. 11:56
 1/8 A kérdező kommentje:

mi alapján kapcsolódik 2 telefon?? van valami azonosító??

keresi a készülék a bekapcsolt bluetoothos telókat és kilistázza az adataikat vagy hogyan ven ez most akkor??

nekem nincs ilyen telóm csak érdekel hogy ne legyek analfabéta ezen a téren :D:D

2011. márc. 10. 11:58
 2/8 A kérdező kommentje:
szutyi w200am van majd most váltom le w995re de azért nem ártana tisztában lenni evvel a wifi-t már kitárgyaltam hogy hogyan mükszik az már tiszta :D:D
2011. márc. 10. 12:00
 3/8 Olga néni ***** válasza:
Keresi, kilistázza, azonosító van, és a másik félnek is engedélyezni kell a kapcsolatfelvételt. Mindenre rákérdez.
2011. márc. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A bluetooth szabványban erre a "párosítás" szolgál. Vagyis az egyik fél kezdeményezi, a másik engedélyezi a párosítást, és akik párban vannak, azok küldhetnek/fogadhatnak csomagokat. A párosítást el lehetne végezni kód nélkül is, vagy hosszabb kóddal is, a gyakorlatban a 4 számjegyű, PIN kódra hasonlító kód használata terjedt el. (A kihangosítók esetében például a 0000,1111,0001 számsorok valamelyike is elég, de ha két intelligens eszköz akar adatokat küldeni egymásnak, akkor ott előfordulhat egy valóban hosszabb, "titkosabb" számsor is. Ez azonban csak egymás felismerésére vonatkozik, az üzenetek tartalmára nem. A tartalmat a nem-címzettek is megismerhetik, persze csak megfelelő tudással, eszközökkel.) Alapeset az, hogy a párosított készülékre küldöd az üzeneteket, és csak ott jelenik meg, a többieknél nem.
2011. márc. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
és honnan tudom hogy melyik a haveromnak az azonositoja ??
2011. márc. 10. 12:29
 6/8 A kérdező kommentje:

körülöttem pár embernek engedélyezve lenne akkor honnan tudom hogy melyik azonositó kié ?? olyan mint az infránál hogy kiirja hogy sony ericsson w200 küldi az adatot??

ezt listázza hogy sony ericsson mondjuk w205 w302 stb pl ezekben is van bluetooth de honnan tudom hogy mondjuk van 2 ugyan olyan modell a környéken melyik a haveromé ??

2011. márc. 10. 12:32
 7/8 anonim ***** válasza:
megkerdezed tole hogy mi az azonositoja..vagy ha tudod milyen telefonja van (es nincs masik hasonlo nevu) akkor lehet rajossz magadtol is... nekepm pl sony v640i-m van es ezrt "v650i" nevet kapta alapbol (de gondolom at lehet allitani valahol csak minek)
2011. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én a bluetooth-omnak saját nevet adtam

be lehet állítani a beállításoknál

2011. márc. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!