Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után kezd el egy...

Mennyi idő után kezd el egy kutya kötődni új gazdájához?

Figyelt kérdés
2010. júl. 30. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%
Már egészen kicsi korától! Csak legyél vele figyelmes, és szeresd! És ha elmész otthonrol akkor hiányozni fogsz neki, és mikor hazajösz alig várja hogy veled játszhasson!
2010. júl. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
amikor odaadod neki az első kolbász darabot.
2010. júl. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Munkakutyákánál kell egy pár hónap... természetesen nagyon gyorsan megszereti a gazdáját a kiskutya, de igazán kötődni csak akkor fog hozzá, ha már " értelmileg" is megérett a dologra.


Ez főleg egygazdás kutyákra igaz, de nem csak rájuk.

2010. júl. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Allison ***** válasza:
Az én kutyám már pár óra utánn tudta hogy én vagyok a gazdi és szépen jött utánam. De egy barátságosabb fajtának több időbe telik.
2010. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A mi menhelyi kutyusunk már kötődött az egyik gondozóhoz, nagyon depis volt 2-3 hétig, bár nem volt velünk baja, de pl. nem örült annyira nekünk, mikor haza mentünk. Kellett vagy 3 hónap, mire ez az erős kötődés közöttünk is erősen kiépült.

De kutyája válogatja, meg helyzet.

2010. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Ha több gazdás kutyáról van szó akkor nagyon bizalmatlan tud lenni a kutyus. De persze függ a fajtájától is. Szerintem 2 hét mindenképp kell.
2010. júl. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Allison ***** válasza:
Utolsó nem fordítva akartad? Több gazdás kutya sok embert szeret ugyanúgy. Nem az egygazdás bizalmatlan?
2010. júl. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez abszolút egyed függő. Ismerek egyazon fajtán belül is kutyákat, egyiknek néhány hét kellett, hogy valódi kötődéssel legyen, másiknak fél év sem volt elég. Nagyon sok dolog befolyásolhatja ezt a kutya jellemétől kezdve a fajtán át az őt eddig ért élményekig.
2010. júl. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Minden kutya külön egyéniség. Mi 2 hete fogadtunk örökbe egy kutyust. Hihetetlen, de már az első naptól pár óra együttlét után nagyon ragaszkodik hozzánk (vagyis inkább a páromhoz). Onnantól a kedvenc elfoglaltsága az ő puszilgatása, mindenhová követi és ha elmegy sír utána (bár erről már szerencsére leszoktattuk. Előtte volt, hogy 40 percig sírt utána és kereste mindenhol, amikor munkába ment)
2010. júl. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha emberien bánsz Vele és beszélsz hozzá, időbe enni, inni adsz Neki (nem sokszor és nem kevésszer), ha kellemes helyet biztosítasz neki és ha következetes maradsz vele, akkor nagyon hamar.

De az állatoknál is van olyan mint az embereknél, hogy nem szimpatikus az új gazdi.

2010. aug. 6. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!