Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azzal a kérdéssel fordulnék...

Azzal a kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy sétálás közben hogyan lehetne leszoktatni a kölyök boxer kutyámat arról, hogy vissza ugasson a kerítésen belül lévő kutyáknak? Megtorpan, befeszít, és morog, ugat.

Figyelt kérdés
Természetesen nem sokadik sétája, egy hete kezdtünk el sétálni járni, de szeretném minél hamarabb elfojtani ezt a viselkedést. Előre is köszönöm a választ.

2020. máj. 26. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt más kutyákhoz történő szocializációval, másrészt a gátolhatóság építésével, valamint a rád való figyelem fejlesztésével, hogy egy ilyen helyzetben se kapcsoljon le rólad.
2020. máj. 26. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Ezt mivel lehetne fejleszteni? Illetve inkább hámmal sétáltassam vagy nyakörvvel lenne célravezetőbb?
2020. máj. 26. 21:24
 3/7 anonim válasza:
6%
Ez ösztönösen benne van a kutyákban, általában ha megszokják egymást, idővel nem ugatnak a másik kutyára, de ez persze mindkét kutyától függ. A kutyákat 2 dologgal lehet motiválni: A játékuk, és a jutalomfalat. Ha eléred akár ezekkel, hogy rád koncentráljon akkor már nyert ügyed van. Én jobban szeretem hámmal sétáltatni a kutyáimat, mert a nyakörv sokszor kikoptatta a szőrét....
2020. máj. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszi! Holnap mindenképpen megpróbálom. Egy idősebb goldihoz szoktam vinni barátkozni, játszani, úgy elég félénk, visszafogott. De séta közben az ugató kutyák eléggé kihozzák a sodrából, van hogy csak "nyüszög", de legutóbb már vissza is ugatott.
2020. máj. 26. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nyüszögött akkor sajnos fél.

Minél több kutyához próbáld meg elvinni találkozni. Szocializáld.


Illetve ha már látod hogy befeszül vond magadra a figyelmét, akár hanggal érintéssel vagy póráz rántással.


Nyakörv jobb ilyen esetben mert hámmal nem tudsz hatni a kutyára.

2020. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
39%

vigyél magaddal egy kisebb flakon, és tegyél bele néhány kavicsot, és rázd meg, ha ezt csinálja.

annyira bántja a fülét a zaj, hogy ha megszokja, és egy üres flakont rázol a közelében, már attól is tart.

2020. jún. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szuper, utolsó. Egyben ezzel lehet hangérzékeny kutyát is nevelni... Okos vagy, de inkább maradj csöndben!
2020. jún. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!