Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körülbelül mennyi eltartani...

Körülbelül mennyi eltartani egy kutyát?

Figyelt kérdés
SZóval szeretnék valamilyen kutyust, és a kiadásokra kell gondolnom. Úgy összesen egy hónapban kajákkal ilyesmikkel együtt mennyi pénz eltartani?
2010. júl. 30. 12:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
mekkora kutyát? milyen szörrel?
2010. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
pl Dobberman vagy Németjuhász.
2010. júl. 30. 12:57
 3/19 Allison ***** válasza:
100%
Attól függ mit, mennyit, milyen minőséget akarsz neki adni... A határ a csillagos ég...
2010. júl. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

hát szeretném jól tartani.

az elején gondolom drágább mert ház, játékok, oltások, stb...

de utána már csak a kaja, néha vennék új játékot neki, meg ugye póráz. :)

persze ez nem azt jelenti hogy nem játszanék vele minden nap minden percében :)

2010. júl. 30. 13:00
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Az én számolásom szerint apám a németjuhászát kb 15000ft-ból tartja havonta.Ebben minőségi táp és friss hús van. Apám a kutyának külön vesz húst általában kilója kb 250-300ft.
2010. júl. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem Pedigree-vel meg ezekkel a reklámozott, de nem igen jó minőségü tápokkal akarod etetni, hanem egy picit jobbal akkor minimum 6-7e Ft a táp. (Arion, Dog Chow) 15-20kg-os kiszerelésekben. Ez sztem elég egy hónapra egy kifejlett kutyának is. Amíg kicsi, kellenek a kötelező oltások, 4-5 oltás, darabja 2-3e Ft. Utána évente veszettség elleni oltás, ez 3eFt. Évente 3-4szeri féreghajtás, gyógyszertől függ, de kb 3000Ft. Bolha elleni szerek, ha a nyakörvet választod akkor 3 havonta 6-700Ft, ha a cseppet akkor havonta-kéthavonta 2000Ft(a drágábból pl). De kell neki fekhely, vagy ól. Meg ilyen apróságok, hogy játékok, esetleg sampon ha fürdetnéd.
2010. júl. 30. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Kajára én is termettől függően mondjuk havi 5-15000 körüli összeget mondanék. Nyilván az első év többe kerül, akkor kell megvenni neki minden felszerelést, többször oltatni, ivartalaníttatni. Aztán az évi egyszeri oltás az fix összeg, 3 havonta féreghajtani nem nagy kiadás, kb. 1 ezres. Ezen kívül kell valamivel gondoskodnod a külső élősködők ellen. Ha cseppeket használsz ez kb havi 2-3 ezer forint, nyakörv esetén 4-5 ezer forint félévre.

Ezekre mind fellehet készülni. Sokan a váratlan betegségeket nem kalkulálják bele a kutyatartásba, az állatorvosnál hagyod majd a legtöbb pénzt (mert bármennyire is vigyáz az ember a kutyára ez elkerülhetetlen)

2010. júl. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Dettó elöttem szóló,

plussz nyakörv, póráz, szájkosár sétáltatáshoz,

plussz évente két állatorvosi szűrés nemétől függetlenül,

plussz ivartalanítás (ha nem haragszol...),

plussz alkalmilag betgségek kezelése, ha úgy adódik.


Tényleg nem olcsó, de nem egyszerre jön, hál'Istennek, mert sohasem tudnám úgy kifizetni.

2010. júl. 30. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Azt szokták mondani hozzáértőbbek, hogy érdemes előre felhalmozni tartaléknak 100-200 ezret, ami csak a kutyáé. Így biztos lehetsz benne, hogy ha valami komolyabb műtétet kell a kutyán végezni, nem viszi el a konyhapénzt.
2010. júl. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Igazuk van az előttem szólóknak.

Elóször a táplálás:

Igaz vannak nagyon drága tápok, de ha kicsit jobban belepillant az ember a tápok világába olcsóbban is lehet kapni igazán jó minőségű tápokat.

Nekem 32 kg-os collie kan kutyám van. Eleinte Acanával etettem, csak sajnos nem vált be. Nem nyújtotta a táp azt amit elvártam. Aztán rátértem a Chicopee tápcsaládra. Ez is egy kanadai jó minségű prémium táp. 20kg 2 picivel több mint két hónapig elég a kutyusnak, és 12 000 Ft-ba kerül, szóval egy hónapba kijövök 6000 Ft-ból. Mégis kevesebb mintha azokat a rossz minőségű tápokat venné az ember (chapi és társai.). Ezt elhiheted. Emellé a Chicopee mellé nem kell semi kiegészítő. A fogtisztításra meg fogtisztító rudat il. csontot szoktam adni neki.

Oltások: ugye veszettség ellen kötelező. Aztán be szoktam oltatni még a kombinált oltással, lyme-kór ellen, dermatomycosis ellen, kennelköhögés ellen. Így egy évbe az oltások nekem olyan 40 000 be vannak benne. A kennelköhögés ellenit is csak azért kapja, mert kiállításokra is elviszem néha, valamint a faluban ahol lakunk sok kutya van a házaknál, meg állítólag veszéjeztetett terület. Ez a kennelköhögés onnan kapta a nevét, hogy több kutya, ha egy helyen huzamos ideig (kennelben )van, terjedhet ritkán köztük influenza szerű, erős köhögéssel járó, gyakran halálos kimenetelű betegség.

Meg a negyedévenkénti féregtelenítések, meg ha valami gond van, aztán a bolha és kullancs elleni védekezés.

Időnként új játékok, hogy legyen még több :)

Meg ami sok még az a szőrzet ápolása. Éves szinten nekem olyan 30 000 Ft.

Úgyhogy alapjáratba nekem egy évben legalább 150 000 Ft elfogy a kutyusra, de inkább 200 000 Ft, vagy több is.

2010. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!