Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek a Continenta...

Mi a véleményetek a Continental Bulldog fajtától? Egészségesebb mint az amerikai bulldog?

Figyelt kérdés

Elvileg -főleg svájcban- próbálják ezt a fajtát az angol bulldogból kitenyészteni, a tenyésztés él a szelekció egyik fő szempontja, hogy a kutya minél egészségesebb legyen és inkább az "óangol" bulldogra hasonlítson...


Az FCI még nem fogadja el önálló fajtaként, mivel még nincs meg az egymástól független tenyésztők által regisztrált 1000 egészséges kölyök.


Amúgy szerintetek az Amerikai (nem angol) bulldognál egészségesebb lehet e ez a fajta?



2020. máj. 29. 19:44
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapvetően az amerikai bulldoggal sincs probléma. Mármint a standard típusúval. A nyomorított dömper más tészta nyilván, ott azért már megjelennek az angolhoz hasonló problémák, ráadásul mivel sokuk testalkatát párhuzamba lehet vonni egy tömlős sajttal, a diszplázia esélye is jóval magasabb.


A kontinentális bulldoggal már régen szemezek, szerintem mindenképpen egy jó irány. Az orra még bulldogos de már van orrnyereg, illetve atletikusabb (nyilván nem egy pitbull, de bulldoghoz képest) felépítésű. Így lehet elképzelni azt a bulldogot ami még anno az 1800as években marhapásztor, bikaheccelő kutya volt meg tanyákon "mindenes"


Azzal viszont nem értek egyet hogy feltétlen az FCI elismerése lenne "A Nagy Mérföldkő". Láttuk már mi történt a nagyobb kinológiai szervezetek keze alatt jónéhány fajtával.


Mindenesetre jóval több van benne, mint amennyire ismeretlen fajta kishazánkban.

2020. máj. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha szimpatizálsz vele nyugodtan vegyél szerintem :)
2020. máj. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ismerősöm, akivel kutyasétáltatásnál szoktam találkozni, neki ehhez hasonló kutyája van (nem tudom pontosan, lehet pont ez, vagy csak egy kisebb amerikai bulldog), ő 10 km-eket fut a kutyával, aki életképes, élvezi, egy tök oké kutya, pedig nekem aztán a nyomott orrúak nagyon nem a kedvenceim. Szóval szerintem jó az irány :)
2020. máj. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kontinentalis bulldog eletkepes testalkat. Szep kutya nagyon. Nezz utana a mozgasigenyenek.

Ha egy kicsivel hosszabb az orra,az az amerikai staffirdshire terrier.Elozo valaszolonak irom.

2020. máj. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!