Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam össze a kutyáim?

Hogy szoktassam össze a kutyáim?

Figyelt kérdés
5 éves,alapvetően barátságos kutyám mellé érkezett egy féléves kutyus (mindkettő szuka).Nem zavarja őket,ha egymáshoz közel vannak (pl egyik oldalamon az egyik,másikon a másik ül),viszont többnyire tartják az 1-2 m távolságot.Az idősebb kutya néhányszor ráugatott a kicsire,amikor az közel ment hozzá,illetve látszik rajta,hogy félti a fekhelyét,egyszer odakapott amikor a kicsi megközelítette.Tehát nincs morgás,verekedés,de barátkozás,játék se.Ez normális,jobb lesz majd?Az idősebb kutya eddig se volt egyedül egyébként,csak sajnos elpusztult a társa.Ismerősök kutyáival is jól elvan,nem tudom,van-e okom aggódni,vagy normális a viselkedésük?

2020. jún. 3. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Kend be kolbásszal/kenj rájuk jó sok zsírt (pl a pofájukra ha nem akarsz órákon át mozsdatni) mind a kettőt (nem vicc, akkor kellemes lesz egymás társasága és nyalogatják is egymást) és dobálj nekik labdát, adj nekik kötelet hogy azt rangassák,jó közös játék
2020. jún. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Együtt kell őket sétáltatni és lehetőleg olyan helyen ami mindkettőnek ismeretlen.

Amúgy idővel össze szoknak majd de ugye nyilvánvaló h a fiatal kutyának van meg mit tanulnia és az energiája is más szinten van mint a kicsit idősebbnek.

2020. jún. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Nálunk a következő volt a helyzet. 2 éves kutyánk mellé, aki már 3 hónapja velünk volt akkor, a sors úgy hozta, hogy jött mellé egy 5 éves (szintén kan) kuty. Máig egymás ellentétei. M (2 éves) életvidám, a természet gyermeke, neveletlen, ember-állat, tehát mindenkit szerető. D (5 éves) letargikusan, depressziósan került ide, mivel volt bántalmazott, sosem élt a természetben, talán egy ideig házőrző volt, de akkor sem nevelték, aztán jött a rossz sors, került alkoholistákhoz, egy év alatt öt gazdát járt meg, verték, ütötték, amikor hozzáértünk, reszketett, hátát behúzta. M játékos, D nem, így amikor M nem ráugrott, csak szimplán kicsit ráment, már ment D részéről az ugatás. Két hetet vettem ki az iskolából, ugyanis nem telt el öt perc és akármi miatt egymásnak este. M fiatalabb, de neki kölyökkora óta a természetben kellett túlélnie, így nála a dominancia-harc nem jó ötlet.


Mit csináltam? Szétszedtem őket, rájuk szóltam, simiztem, és amikor fincsit adtam nekik, azt úgy tettem, hogy a másik is lássa (bár így eltartott egy darabig, míg M féltékenysége elmúlt). Kemény csata volt... már nyalogatják egymást, legtöbbször együtt alszanak, abban a helyiségben, ahol én is vagy apám van.

2020. jún. 3. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Szarért pontoztok le???
2020. jún. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Hát elég érdekes megoldás és olyan érdekes, de kreatív talán egyes esetekben működhet. Azért én dobták rá egy pipát/likeot
2020. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Én is felpontoztalak.
2020. jún. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kösz☺
2020. jún. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a 10 éves kan mellé került most 6 hónapos szuka kutyus. A legnagyobb ellentét, hogy ugye az energiaszintjük más, a kiskutya ezerrel játszana a naggyal, őt meg idegesíti, mert öregecske már, nem akar annyira játszani (német juhászról van szó, nála ez a 10 év azért már nem kevés). Legrosszabb esetben rámordul, hogy elég lesz, ilyenkor letiltjuk a kicsit, hogy hagyja békén, akkor helyreáll a béke. Nehezebbre számítottam, mert nekünk a nagy kutya mindig egyke volt, de ahhoz képest nagyon jól fogadta a helyzetet. Szerintem nálatok sincs komolyabb gond, csak még féltékeny a régi kutyus, majd megnyugszik.
2020. jún. 4. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!