Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam jobban...

Hogyan szoktassam jobban magamhoz a yorkim?

Figyelt kérdés
Egy 4 hónapos kis yorkiról van szó, egész nap vele vagyok, sokat játszok és foglalkozom vele, viszont bárki jön hozzánk annyira megörül neki, hogy még be is pisil. Ha bárki más is ott van rajtam és családtagon kívül, jobban örül a számára idegen emberenek mint nekünk. Persze szeretem, hogy barátságos és nem azt akarom, hogy ne merjen máshoz odamenni, de mégis szeretném ha hozzám jobban ragaszkodna. Lehet ezért tenni valamit, vagy majd idővel ki fog alakulni nála?

2020. jún. 2. 17:52
 1/4 anonim ***** válasza:
93%

Egy kölyökről beszélünk, akinek még a világ rózsaszín kis felhőkből kell álljon, és örülnöd kéne, hogy midnenkivel nyitott egy barátságos. És abban a pillanatban persze neki hihetetlen igazalmas, hogy valaki érkezett.

Hidd el, jó ez így, majd kialakul hogy te vagy a gazdija.

2020. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
23%
Kezbol etesd. Ne kistalba tedd ki a kajajat, hanem te etesd falatrol-falatra.
2020. jún. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
90%

Kérd meg a többieket, hogy ilyenkor ne kezdjék el simogatni és ne foglalkozzanak vele, te pedig szólj rá, hívd vissza és nagyon dícsérd meg.


Szabályok bevezetése is sokat segíthet (kapun, ajtón csak engedéllyel mehet ki-be, ha elengeded, csak "ok"-ra mehet futkározni stb), ezzel megerősíted a vezetői szerepedet és jobban fog ragaszkodni hozzád. A kézből kaja is szuper ötlet, az etetést összekötheted a tanításával, így még nagyobb lesz a motivációja.


Az az egy buktató van, ha a vendégek nem hajlandóak együttműködni, nálunk ez van, szintén cuki pici kutya a kapun belépők többsége elkezdi nyünyüzgetni, így esélytelen volt leszoktatni bármiről, de legalább a pisi fél éves kora körül elmaradt. A másik kutyáim kevésbé atraktívak, kevesebben kezdték őket simogatni, ezért ők nem ugranak a vendégek nyakába, csak csóválva nézik őket, hátha...

2020. jún. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A mi yorkink 2 éves és a mai napig ha jön hozzánk vendég akkor őket rajongja körül meg velük akar játszani😄 Szerintem ne aggódj ezen, olyanok mint a gyerekek, az újdonság mindig érdekesebb, de attól még tudja hogy te vagy a gazdája és hozzád ragaszkodik. Egyébként nekünk volt olyan Yorkink aki meg se engedte magát másoknak simogatni meg mindenkit támadott, én örülök, hogy ilyen barátságos😊
2020. jún. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!