Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Normális ez egy 3 hónapos...

Normális ez egy 3 hónapos kölyöknél? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tegnap hoztuk el a régóta áhított kiskutyánkat, egy 3 hónapos Bichon Frisé kölyköt. Már 15 éve vágyunk rá, tehát most nagyon utánanéztünk, hogy honnan vesszük. Az ország legjobb kenneljéből van, törzskönyves kutyus. Mivel még nem volt “benti” kutyám, ezért most, mint egy kezdő szülő, mindentől megijedek. Nagyon rég vágyok rá, egy autó árát adtam érte, nem szeretném elveszíteni. Azt mondták, hogy ő volt a legelevenebb az alomból, most mégis nagyon komoly. Az új környezet miatt lehet? Kiegyensúlyozott kutyus, odajön, hogy megsimogassuk, de aztán el is megy és egyedül nézelődik. Néha hangosan nyel, elég sokat alszik és száraz az orra. Tegnap tüsszentett is egyet, megfázhatott? Még nem hallottam ugatni, a farkát is gyakran leengedve tartja, de ha hívjuk, egyből felemeli es csóválni kezdi. Hihetetlenül okos, amióta beletettük az ágyacskájába, tudja, hogy az az ő helye, tudja, hogy hova végezheti el a dolgát. Viszont rengeteget alszik, ez bajt jelent? Nagyon nyugodt, még életemben nem láttam ilyen békés állatot, ezért félek, hogy nehogy beteg lenne.

Lehetséges, hogy csak s tegnapi hosszú út miatt ilyen (400 km, egyszer sem hányt, végig aktív volt, csak a végén aludt el nagyon mélyen, attól is halálra ijedtünk)?

Feltételezem, hogy sokan hülyének fognak nézni ezek az aggodalmak miatt, de kezdő vagyok és nagyon féltem őt.



2020. jún. 5. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen,normális.
2020. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Új környezet, fárasztó utazás. Egy-két nap és magához tér.
2020. jún. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, semmi baj. Sok az új inger, idegen a környezet, hiányzik a mamája stb. Szépen megszokja, pár nap. Hasmenése is lehet a stressz miatt, ne ijedj meg, ha pár napig megy a hasa vagy kevesebbet eszik. Szépen megnyugszik, megszokja a környezetet és titeket, és olyan eleven lesz, hogy nézni is fárasztó lesz :)
2020. jún. 5. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmondásod alapján semmi baj sincs a kiskutyával. Elfáradt a hosszú úttól, illetve meg van még illetődve az új helytől. Az elején még hiányozni fog neki a családja, és a régi helye, az is előfordulhat, hogy éjjel sírdogálni fog. Nagyon fontos, hogy így kezdetben (meg persze később is), csupa jó benyomások érjék. Én nem vagyok már mai gyerek, életem folyamán több kutyám is volt már. Mindegyik kölyökként került hozzám, és udvari-lakás kutyák voltak. Azért írom ezt le neked, mert én képes voltam a kapcsolat elején együtt aludni a kiskutyákkal, hogy megnyugodjanak, és ne bánkódjanak. Attól nem kell félned, hogy hülyének néznek az aggódásod miatt. Egy gondos gazda odafigyel az állataira. Nagyon sok boldogságban, és szeretettben eltöltött évet kívánok nektek.
2020. jún. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerencsére jó volt a széklete, örül az ételnek, éjszaka sem volt vele gond, egyből elaludt a kis fészkébe. Magunkkal altatni nem szeretnénk, azt akarjuk, hogy tudja, velünk biztonságban van, de önálló. Tegnap a padlóra pisilt, feltöröltük egy pelussal, és ma már oda végezte a dolgát. Főként azért szeretnénk önálló, magabiztos kutyust nevelni belőle, mert szeretnénk továbbtenyészteni, versenyekre vinni, ott pedig jó, ha magabiztos.
2020. jún. 5. 10:44
 6/15 A kérdező kommentje:
Gyakran vakargatja a nyakacskáját meg az állát. Vajon miért?
2020. jún. 5. 11:20
 7/15 anonim ***** válasza:
Van rajta nyakörv?
2020. jún. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nincs nyakörv még. Jövőhéten kapja az utolsó oltást, és csak utána vihetjük ki. Tegnap volt először fürdetve, még a tenyésztőknél. Lehet az irritálja?
2020. jún. 5. 11:41
 9/15 anonim ***** válasza:
Hát, akkor lehet h az.
2020. jún. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs semmi baja. Szokatlan még a hely neki. Pár nap és másabb lesz :)

Vakarózás az "kiskutyabetegség" majd kinövi. Mikor elhoztam a kutyámat(jelenleg 6 hónapos,nem bichon) kb 4 hónapos koráig sokat vakarózott pedig fürdetve is volt, meg védekeztünk kullancs bolha ellen is. Orvos is mondta,hogy a kölyök kutyák sokat vakaróznak.


Jó társad lesz, szép hosszú életet kívánok neki.


Nekem is Bichon Frisem volt 16,5 évet élt,imádtam :)

2020. jún. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!