Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya hátsó térdei kattogna...

Kiskutya hátsó térdei kattognak, mi lehet?

Figyelt kérdés

Felhívtam az állatorvost, azt mondta, hogy csak kedd kora reggel tud ezzel fogadni, amit mondjuk nem értek, mert nekem nagyon ijesztő!

1-2 napja lettem rá figyelmes, azóta ki vagyok rá éleződve, hallom, ha nyújtózik, vagy hirtelen mozdul kattog mind a két hátsó térde. Óvatosan kihúztam és vissza a lábát, hogy meghallgassam, valóban a térde.

Tacskó-foxi keverék lehet, menhelyről hoztam, már egy hónapja nálam van. A lábai rövidek, és nagyon megijedtem, mert hallottam a tacskó bénulásról, és rettegek tőle. 3 hónapos egyébként még csak. Happy Dog Junior tápot kap, amiben van zöldkagyló, vitaminra azt mondta az állatorvos, hogy ne adjak neki pluszban, mert ez jó minőségű táp. Telefonban egyébként azt mondta, hogy valószínű növés miatt kattog most neki, de hát mind a kettő ennyire? Néha úgy látom, mintha oda is kapna a kattanás után.

Valaki tapasztalt már ilyet ennyire fiatal kölyök kutyánál? Segítség! :(



2020. jún. 6. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
A tacskóbénulás nem az izületekből ered. Valószínűleg térdkalácsficamos vagy csípődiszpláziás. Ez van,ha össze-vissza szaporodott állatot szerez az ember. Ott nincs szűrés és a hibás egyed kiemelése a tenyésztésből. Ne ijedezz és főleg ne húzgáld a lábát. Semmi életveszélyes baja nincs, kivárod a keddet és szakember megnézni.
2020. jún. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azert (is) szerettem volna menhelyi kutyust, mert azt mondták nekem, hogy a keverék kutyákra nem jellemző annyi betegség, mint a fajta jellegű vagy fajtatiszta kutyákra :(
2020. jún. 6. 19:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg patella-ficam. Aptus Aptoflex porcvédő szirupot ajánlom, mi is ezt használjuk, javult a mozgása. Ebben nincs semmi plusz vitamin, csak az ízületet támogató összetevők. Tápra öntve szépen megeszik.
2020. jún. 6. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, utána néztem!

Ezzel bajt nem tudok csinálni?

2020. jún. 6. 21:12
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem. Semmit sem fogsz túl adagolni vele. :) enyémek is ezt kapják hónapok óta, Brit Care táp mellett
2020. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves első, örüljünk neki, hogy vannak emberek akik menhelyrol fogadnak örökbe állatot. Persze a világ nagyon boldog lehetne, ha az emberek mind csak tenyesztotol vasarolnanak kutyat, es mindenki komolyan venne, hogy egy kutya 10-20 évre szol, de sajnos nem ez a valóság, ezért nagyon is hálásak lehetünk azoknak az embereknek akik befogadnak egy menhelyi kutyat ugy, hogy nincsenek tisztában a felmenoivel.


Kedves kérdező, szerencsére ez úgymond nem egy elet-halal kerdese problema, igy feltehetoen keddig simán kibirja a kutyus, de addig is probald meg kimelni, ne szaladgaljon annyit, pihentesd, reméljük az allatorvos valami megnyugtatot mond, es minden rendben lesz. (Egyébként én is ilyen vagyok, ha a kutyám egy picivel tobbet alszik, mint szokott már izgulok, hogy uristen biztos beteg, bar az elővigyázatosság azert sosem árt.)

2020. jún. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!