Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elég ennyi furosemid vizhajtó...

Elég ennyi furosemid vizhajtó a kutyának?

Figyelt kérdés

21kg-os nőstény kutyámról van szó.


Hasvizkóra van.

Egy hete nagyon megnőtt a hasa, kemény, feszes lett.


Aktivitása, étvágya nem változott.


Mikor észrevettük és elvittük az orvosi rendelőbe, felirták neki a gyógyszert.

Napi 2X 0,25 darab 40mg-os furosemid. (Adag:20mg/nap)


Miután nem javult hétfőre, újra elvittük, és megemelték az adagját, 2X 0,5 darabra. (Adag:40mg/nap)


Azóta sem javult, ugyanakkora (nagy) a hasa.


Voltam érdeklődni másik két állatorvosnál is, de totál más véleményen voltak.


Az egyik szerint ez is nagyon erős adag, nem szabad emelni ezen.

A másik szerint viszont emelni kéne az adagon, reggel 1 szemX 40mg-osat, este pedig 0,5 szem 40mg-ot kéne adnom. Tehát napi 60mg.


Szóval szerinte a napi 40mg kevés, 60 kéne.



Szerintetek mennyi az ideális adag, egy 20kg-s kutyusnak? :)



2020. jún. 6. 19:39
A kérdező szavazást indított:
Még sok is a 40mg.
Elég a 40mg.
Többet kéne adni neki. (60mg)
1 szavazat
 1/7 anonim válasza:
96%
Teljesen életszerű. Legközelebb én is így csinálom. Kiírok egy szavazást gyakorikérdésekre, ha gyomorrákot kell gyógyítani a családban. Köszi a korszakalkotó ötletet!
2020. jún. 6. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
71%

Az én kutyam ugyanezt szedte, napi 3*2.

Nem emlékszem a dozisra.


30 kgos kutty

2020. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lehet nem is az adaggal van a baj, hanem más típusú vízhajtó kéne vagy teljesen más kezelés mivel leírásod alapján sem a kisebb sem az emelt adag nem hozott semmiféle változást.
2020. jún. 6. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el egy klinikára. A hasvízkór egyébként is csak egy tünet, de az alap problémát is kezelni kell, ehez pedig ki kell rendesen vizsgálni.
2020. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, tényleg megbízol arc és név nélküli emberek tanácsában a gyakorin, ha gyógyszer adagolásról van szó?

Ha azt írom, kétszeres mennyiség kell, én tudom, mert állatorvos vagyok, elhiszed? NEM! És ne is hidd! Vidd el akár egy 3.orvoshoz, de légyszi ne fogadd meg ebben tök laikusok tanácsát, mert baj is lwhet belőle!

2020. jún. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szia. Hu az a durva ahogy most olvasom, hogy az én kutyám 5,5 kg és a napi 2szer fél tablettát kell szednie. Most tokre fosok, hogy nem sok e ez…. Meg este ugye nem adhatok be mert egész éjjel pisilne, így reggel és délután 3kor adom. Remelem sikerül beállítani az adagotokat
2022. máj. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja mondjuk a mi tabletták simán Furon de akkor is…
2022. máj. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!