Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Alacsony, vékony fiúként...

Alacsony, vékony fiúként leonbergi vagy berni pásztor megfelelő lehet?

Figyelt kérdés

166 cm vagyok, 57 kg...

22 éves vagyok, tehát nőni már nem fogok.


Ezek a fajták nagyon tetszenek, és szerintem elég jók első kutyának is, mert hogy az lenne nekem...


Nagyon tetszik még a KAU és a kuvasz, de velük szerintem nagyon hülyén néznék ki, meg értelemszerűen, nem kezdőknek valók.


Azt is szeretném elkerülni, hogy úgy nézzen ki, mintha "faroknövelés" céljából lenne kutyám.

Egy leonbergivel, vagy bernivel ugye nem néznékki úgy?



2020. jún. 8. 20:53
 1/4 anonim ***** válasza:
88%

Ha a kutya fél a lépcsőn és te a panelban laksz a 10.-en, és nem működik a lift, és emiatt neked kell felcipelni, akkor nem neked való.

Ha a fentebbi állítás nem igaz, akkor meg nem releváns a kérdés. Nem is értem, hogy merült fel ez a kérdés. Tanítani kell, mint ahogy a többi kutyát is és akkor mindegy, hogy palotapincsi vagy bernáthegyi.

Én 165 cm-es lány vagyok és kaukázusi mixünk van, eszembe nem jutott, hogy "hülyén néznék ki" vele. Ő amúgy is a kutyám, nem érdekel, hogy nézek ki vele.

Egyébként "faroknövelés" céljából sem a kutya méretét szokták nézni, hanem a fajtát inkább, mint a most ilyen körökben nagyon divatos am. staffok meg hasonlók. Ha a kutya méret számítana, akkor mindenki ír farkaskutyával nyomulna.

2020. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
94%
Véleményem szerint senkinek semmi köze hozzá, hogy neked mekkora és milyen kutyád van, sőt az emberek ha látnak egy különleges kutyát legtöbbször tojnak a gazdira, a tesóm kutyája egy kis keverék kutya de nagyon jó géneket örökölt mivel eszméletlenül szép, nemegyszer próbálták az utcán megsimogatni a megkérdezésem nélkül de ő csúnyán rájukmordult(nagy örömömre :) A lényeg, hogy a saját igényeidnek megfelelőt válassz mivel hiába első kutya, néhány évig a társad lessz.
2020. jún. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
11%
Jo lesz. Vedd meg nyugodtan.
2020. jún. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
45%
Hát ha 2 fajtát közül valasztanal, akkor inkább Berni-t ajánlám. Kutyát többször is meg kell emelned akár séta közben leserulhet lába és akkor haza kell cipelni, ha nem gond. De szerintem rád sokkal jobban illene Beagle, nagyon jó csajozós kutya.
2020. jún. 9. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!