Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gyermekek mellé (idegen...

Gyermekek mellé (idegen gyermekek is) milyen olyan fajtákat ajánlotok, melyek azért ha nagyon szükséges lenne (ne legyen) védenék is a saját családjukat? Nem kell a két kutyusnak kőkeménynek lennie, de ha kell, számíthassunk rájuk!

Figyelt kérdés

2020. ápr. 6. 17:15
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Egészséges ebek legyenek (a fajtaátlagot tekintve) tíz évnél számíthassunk hosszabb élettartamra. Értelemszerűen ne rövidebbre, mint például egy Leonberginél, vagy Újfoundlandinál.
2020. ápr. 6. 17:17
 2/26 anonim ***** válasza:
86%
Pulit, ha családi házban laktok.
2020. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Labrador
2020. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
75%
Mindegy milyen kutya lesz, neveléstől függ és hogy mennyi szeretetet kap, nem csak egy tárgynak kell. Én úgy tudom minden kutya védi a szeretteit, ösztönösen. Az enyém kistermetű mégis megvéd minket és azonnal ugat/támad ha idegen jön be a területünkre vagy ha hallja, hogy valaki felemeli a hangját velünk szemben, habár ki nem kifejezetten házőrzőnek vettük. És nem, nem agresszív fajta hanem szelíd és mindenkihez bújós, de ha a családról van szó bizony véd!😊
2020. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
78%
mi*
2020. ápr. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
75%
Akár melyik kutyafajta ha jól van nevelve, de németjuhászt kifejezetten ajánlom.
2020. ápr. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
71%
Mi ez a védelem mánia? Erre a kutyát nevelni kell. Nem intézkedhet magától, hiszen az azt jelenti, ő a falkavezér, aki megvédi a falkát. Másrészt ha a kutyád emberre támad, a kutya húzza a rövidebbet. Láttunk már erre nem egy példát...
2020. ápr. 6. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
72%
Ezt én sem igazán szoktam érteni. Mit gondolnak, ha önvédelmi szituációba kerülnek és a kutya nekitámad az emberkének, akkor majd nem lesz belőle rendőrségi ügy? Az már régen rossz, ha a kutyának védenie kell valakit, mert ha eldurvul a helyzet, akár el is tilthatják a gazdát az állattartástól. Az őrző-védő munka egy hobbi/sport, semmivel sem több.
2020. ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
24%

Alabai! (nekem is ilyen van) A Vilag legjobb kutyaja (minden szinten). Komolyan mondom. Noveremnek is van ketto.


Szep, okos, bator, eros, kemeny, baratsagos, hatalmas, bolcs es igazsagos, tiszta feju, onallo, figyelmes, ovatos ... a csaladdal.


Nem nagyon kell felni mellette a "mumustol" sem, mifelenk heti szorakozas, hogy vaddisznokat hajkuraszunk az erdoben.


Persze jo gazdajanak kell lenni, nagyon kell szeretni, sokkal tobbet kell vele foglalkozni mint mas fajtakkal, de ha (rossz szoval mondva) elkeszul a kutya, az tenyleg maga a csoda.

2020. ápr. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
32%

Amstaff. En is azert is valasztottam,mert par even belul jon a kisbabank es ok jo jatszotarsak lesznek. Masreszt olyan kutyat akartam,aki szivesen fut velem 8-10 km-t . Amikor meg semmit sem tudtam az amstaffrol,maris osztonosen elso latasra beleszerettem.


Eloszor hagyd,hogy az osztoneid milyen kutyat valasztanak ,utana olvass rola.

2020. ápr. 6. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!