Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves kutyánál hogy lehet...

1 éves kutyánál hogy lehet fejleszteni a szocializációt?

Figyelt kérdés

1 éves szuka kutyám van, akivel eddig nem volt lehetőségem kutyasuliba menni, lehet ezért lett szocializálatlan. Pedig jártam vele kutyák közé folyamatosan, közösen nyaraltunk egy kutyás üdülőövezetben nyílván tele kutyákkal és emberekkel. Most is jàrok vele több futtatóba, ha van rá módunk. De valamiért van egy csomó kutya, akit megugat a környéken, pedig nem is találkoztak még. Emellett vannak barátjai is persze. Az embereket, de leginkább a gyerekeket ugatja meg, szinte lesi hogy mikor tud odaugrani egy gyerekhez (mentett kutya, gyerekek bántalmazták, tehát valamilyen szinten érthető is). Pár hete kb hazáig követett egy gyerek, aki élvezte, hogy megugatja a kutyám és folyamatosan cukkolta, ugrált-futott körülötte, sikoltozott stb, azóta csak rosszabbodott a helyzet sajnos. Gondoltam rá, hogy akár beviszem a városba, ahol rengeteg inger érné, szájkosárral, bàr annyira nem durva a helyzet, de fő a biztonság.


Ti milyen helyszíneket választanátok a szocializációra? Ötletek?

1 éves korára már teljesen kifejlődik egy kutya személyisége?



2020. jún. 9. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
77%

Frekventáltabb kirándulóhelyekre vinném első körben, mint pl Normafa, mert ott van olyan hely is, ahol felgyűlik a tömeg, de az erdei utakon negyed óránként, ha szembe jön valaki.

Városban is jellemző ugyanez, a Margit körúttol kettővel beljebb lévő utcák már teljesen kihaltak, csak ugye ott kevésbé természetes a környezet.


A kutyasuli még mindig nem késő, vannak olyan szakemberek akik egy külön falkát tartanak fenn, direkt viselkedésproblémás kutyáknak, különböző temperamentumú kutyák vannak ott, akik nem fogják bántani a tiédet, ti viszont az oktató jelenlétében és irányításával tanulhattok.

2020. jún. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Kutyasuliba barmikor mehetsz, ott nem csak kolyok kutyak vannak.

Egyedul kar probalkoznod, ha azt sem tudod mit kellene csinalnod. Menj el egy suliba.

2020. jún. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem csak kölykök vannak ezért fogok vele menni augusztusba. De tudom, emberek és kutyák kéne vinnem, de nem tudtam, hogy mi ajánlott!
2020. jún. 9. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!