Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit ehet egy 1 éves Labrador...

Mit ehet egy 1 éves Labrador Retriever kutya?

Figyelt kérdés
Olyan ételekre gondolok amitől egészséges lesz vagyis ami egészséges és szüksége van rá. Olyanok is jók amit házilag el lehet készíteni.

2020. máj. 12. 16:47
 1/8 anonim ***** válasza:
30%

Vagy csak tápot kap.

Vagy Barfozol.


Ez a két lehetőség van. A főtt kaja nem kutyának való.

Keverni meg nem jó a Barfot és tápot. Vagy ez vagy az

2020. máj. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%
"A főtt kaja nem kutyának való" Hülyeség. Persze nem kell neki agyonfűszerezett vacakokat adni ész nélkül, de semmi baja nem lesz a főtt ételtől- ha ésszel csinálja az ember.
2020. máj. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagy vonalakban 3 féle etesi mód van.

1; Táp - itt arra kell figyelni, hogy a táp minőségi legyen, megfelelő hústartalommal, és megbízható gyártótól.

2; Nyers etetés. Ezen belül lehet BARF, vagy PREY.

BARF: Ez lényegében visszanyúlik a kutya ragadozó mivoltához. Nyers hús, csontos hús, belsőségek, zöldségek és gyümölcsök megfelelő arányban, a lehető legjobban utánozva a prédaállatot.

PREY: Lényegében egy prédaállat szőröstől, tollastól bőrőstől, mindenestől.

3; Főzés. - itt nem a konyhai maradékra gondolok, hanem, hogy kifejezetten a kutyának főzünk. Valamilyen gabona (rizs, zab, árpa, tészta), zöldségek és fprrázott hús, csontos hús.


Bármelyik megoldás lehet jó. Kinek mi válik be, mit tud megoldani, és mit tud megengedni magának anyagilag, időben, tárolásban stb.

Személyes véleményem az, hogy az egyik legjobb etetési módszer kutyák esetén (sőt macskáknál is) a nyer etetés, ezen belül is én a BARF pártján állok, annak ellenére, hogy magam nem tudom megoldani, és a kutyámnak sem jött be különösebben így mégis tápozik az ebem.

Mindegyik etetési típusra rá tudsz keresni az interneten, nagyon jó szakirodalmak is fellelhetőek már a témában, sőt facebook csoportok is vannak mindegyikhez ahol segítenek a megfelelő arányok, és összetételek ismeretében.

2020. máj. 12. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Na erre gondoltam főtt étel alatt én is, csak sokan azt hiszik főtt kaja egyenlő maradék...
2020. máj. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig magam készítem a kutyáimnak az ételt. Ahogy 3-as mondta: rizs/zab/árpa/hajdina/köles is jó, mikor mit. Hozzá húsfélék: csontos-porcos-inas-bőrös is kell, meg rendes csirkecomb, zúza vagy más színhús, meg teszek bele májat, vesét, szívet, ilyesmit, aztán szoktam tojást, túrót, kefirt is hozzácsapni, illetve mindig kapnak bele zöldségeket, legtöbbször cukkinit és sárgarépát, plusz ha valamit olcsóbban/akciósan be tudok szerezni. Szóval mindig variálok nekik valamit, változatos, egészséges és imádják a kutyusok. Utcakutya mind, nagyon hálásak a munkámért én meg szívesen főzök nekik:) (magamnak nem annyira:D)
2020. máj. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kihagytam az olíva vagy lenolajat.
2020. máj. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lazacolaj is nagyon egészséges omega3 van benne amit más formában nem nagyon tudsz neki adni Drága, de csak pár ml kell belőle. :)

Tojás, de azzal csínján (ne minden nap) és csak a sárgáját érdemes.

2020. máj. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt is veszek néha, lazacolajat:)

Tojás/túró/kefir mikor mit, nem mindennap.

Mindent váltogatok, írtam is:)

Egyébként bár nem lazac, de más halolajat megkapnak a halból, azt is szoktak kapni, ismerősöm horgászik:D

2020. máj. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!