Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Letört köröm résznél lehet...

Letört köröm résznél lehet valahogy segíteni a kutyának?

Figyelt kérdés
4 éves kis termetű tacskókeverékünknek túl hosszú volt a karma az ötödik ujján, beleakadhatott valamibe és majdnem teljesen a tövénél nagyon csúnyán leszakította. tegnap történt, akkor azt láttam hogy keresztbe van fordulva de annyira fájt neki nem engedett hozzányúlni, ma le tudtam venni a letört részt, egy kisebb sebet látok ahogy az eleven részt érte. hozzányúlni így sem lehet és nem tudom megállapítani hogy az ujjának is történhetett valami baja vagy csak a karmának, bármit kenünk rá gyakorlatilag azonnal lenyalja de így sem engedi hozzányúlni mert fáj neki, szedi szét az ember kezét és szomorúan sír. nincs lehetőségünk elvinni orvoshoz, lehet ezzel valamit kezdeni? félek el ne fertőződjön vagy valami. használja a lábát, jár rajta és már macskát is kergetett, de látom hogy sokszor felemeli
2020. jún. 13. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Miért nincs lehetőségetek elvinni orvoshoz?


Le kell fertőtleníteni, be kell kötözni, de ha ott fityeg neki félig, akkor még lehet, hogy el is kell távolítani.


Sír a kutya, fájdalma van. Egy gyógyuló seb az nem ilyen, szóval valszeg baromira fáj neki.

2020. jún. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
44%
Hogyha például neked rettenetesen fájna a lábad, majd beleőrülnél a fájdalomba, akkor se mennél orvoshoz, ugye?
2020. jún. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Kistermetű kutyával nehogy ne bírjon már el egy-két felnőtt.

Betadin a sebre és bekötözni. Ha nincs szem előtt a kutya sokat, akkor gallér rá, mert szétnyalja a sebet, ami sokkal rosszabb lesz, mint most a helyzet.

Naponta legalább kétszer kezelni kellene.

2020. jún. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
körömvirágkrémmel kentem be neki, aztán elterelve a figyelmét nagyjából magán hagyta. jobb ötletem nincs, senkivel nem szándékszom leállni vitatkozni ne haragudjatok
2020. jún. 13. 22:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Rendes fertőtlenítővel fújd le neki..
2020. jún. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De a körömvirágkrém az nem jó erre.. sőt..
2020. jún. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!