Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valakinek tűnt már el kutyája?...

Valakinek tűnt már el kutyája? Ha igen, hogy találta meg? Van valami különleges módszer a kutya mielőbbi előkerítésére?

Figyelt kérdés

2020. jún. 15. 14:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha be van chipelve és be is van regisztrálva(ami kötelező!) akkor hamar vissza kerülhet a gazdához. Persze ehhez olyan emberhez kell kerülnie aki hajlandó elvinni mondjuk egy állatorvoshoz. De ahogy hallottam már a benzin kutakon is ki olvassak a chipet. Ha menhelyre kerül akkor értesítenek.
2020. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tracktive GPS.
2020. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Telefonszámos biléta a nyakörvre. Leggyorsabb, legolcsóbb, azaz az egyik legtökéletesebb megoldás, mégsem jut szinte senkinek eszébe.
2020. jún. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Póráz nélkül gyakoroltuk, hogy megy, mert játszani akart a kutyákkal (soha azelőtt nem akart). Hirtelen se kép, se hang, csak előre futott. Eltűnt. Apám a másik kutyát hazahozta nekem, aztán azzal a szöveggel, hogy a másik eltűnt, ment kocsival keresni. Tél volt. Pizsi gatyában és pólóban, csizmában, kabátot felkapva magamra mentem az éjszaka közepén futva keresni, kiabáltam a nevét. Kérdezgettem, hogy láttak e egy fekete kutyát. Egy kutyás aki ott volt, amikor történt, mondta merre futott (kemény egy perc, én konkrét irányt kérdeztem, ő meg mesedélutánt tartott, pedig pont nem volt hozzá türelmem). Egy órát futottam és kiabáltam, elbőgtem magam, hogy hol lehet, nehogy elüsse egy kocsi vagy akármi... Látom apám kocsiját, belőlem épp a maradék levegő jön ki, és a hátsó ülésen ott van, farokcsóválva. Apám meséli, megtalálta xy kutya gazdája a saroknál és felismerte, ezért megfogta, és szerencsére találkozott apámmal.


Másik eset, amikor nem vettük észre, hogy rossz a kerítés a futtatón belül, lámpák nem voltak, az előbb írt kutya kimászott és én hirtelen nézem, hogy a távoli lámpafényben egy fekete pontot látok, ami egyre messzebb és messzebb kerül. Instant infarktus, a kutya kijutott. Kimásztam a kerítésnél és kiabálva-rohanva mentem utána, amit szerencsére meghallott. Farokcsóválva, nagy boldogan odafutott hozzám. Visszamentünk a kerítésen belülre, és leszögeztem apámnak, hogy még egyszer ide be nem tesszük a lábunkat, illetve a fiúk mancsát. Nem volt ellenvetése.


Póráz nélkül ismét, mert senki nem volt rajtunk kívül a parkban, és apám gondolta, nem lesz semmi baj. Aha, én meg leszögeztem, hogy de, lesz bajunk. Nos, apám játszani kezdett, ugrált a kutya előtt, gyors farokcsóválás, nagy izgatottság, nagy öröm, hogy játék... aztán hopp, futó mód bekapcs, kutya elteleportál. Futok utána, kiabálást nem hallja, mintha süket lenne, aztán mielőtt befordulna a sarokra, meghallja a nevét. Farkát csóválva fut hozzám nagy vidáman, én meg a tüdőmet kiköpve vittem vissza.


Csináltatok majd neki bilétát, névvel és telefonszámmal. Lakcímet még nem tudom, legyen e rajta, mert az ember lehet nem tudja a címet, de telefon valószínűleg van nála.

2020. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem van gravirozott tel. szám biléta a nyakában + chip ugye, de szerencsére nem volt rá eddig szükség.


Az a baj hogy sokan nem frissítik aznadataikat petvetdatan, en is nemreg jottem ra hogy a telefonszamom 5 eve nem helyes az adatbazisban es a címem sem..

2020. jún. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Menhelyen lett meg 2 nappal később.
2020. jún. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat, a kutyát megtalálták.
2020. jún. 15. 17:50
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha most veszett el,ahol elhagytatok egymast: ordisd a nevet. Sokszor. Egy jo orditas 5-7 km-t elhallatszik(tapasztalat!! Eltunos kutyam volt)


Izzadt poloidat tegyel le helyeken,aztan menj oda vissza,hatha odament. Eros szablasuk van.

Varosban meg befogjak a kobor allatokat: menhelyeket hivd fel es adj le fotot nekik facen !!!

2020. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves négyes válaszoló, hú sajnálom, hogy ez többször is megtörtént veled, el sem tudom képzelni mit élhettél át, de szerencsére legalább sosem történt semmi nagyobb baj. Szerintem a címet felesleges ráírni a bilétára, mivel ha éppen keresed úgy sem vagy otthon, és egyébként is sokkal egyszerűbb, ha felhív a megtaláló telefonon.
2020. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!