Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám válogatós és vékony,...

Kutyám válogatós és vékony, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kiskora óta válogatós. Azóta több tápot is kipróbáltam. van hogy megeszi mindet de általában a felét meghagyja. És szerintem vékony is. Egészséges kutya, nagyon sokat mozgok vele, de nagyon zavar hogy nem eszik normálisan. Amikor tápot váltottam akkor is az elején jól megette aztán beleunt. Nem tudok két hetente tápot váltani.. Mit csináljak hogy jó étvággyal egyen? :(((

2020. jún. 15. 14:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Legyél következetes. Az esetek 98%-ban nem a kutya válogatós hanem a gazdi engedékeny és a kutya túl okos. Elé teszed a kaját, nem kell neki 10 perc, elveszed. Másnap ugyan így, harmadik nap szintén. A 4. vagy 5. nap után enni fog, mert kutya előtte lévő étellel még nem halt éhen.

Ha meghagyja a kaját, másnap annyival kevesebbet adsz neki. Ennyi.

2020. jún. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De honapok ota ezt csinalom hogy elveszem elole ha mar nem eszi, es semmi tovabbra sem eszik normalisan
2020. jún. 15. 15:09
 3/14 anonim ***** válasza:
50%
Olvastam olyat, hogy vészhelyzetben (melegben) alultáplált kutyusokon segíthet a fagyasztott húsleves, amit nyalogathatnak. :) lehet megér egy próbát.
2020. jún. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
0%
A mi kutyusunk is ilyen volt. Azóta csak nagyon ritkán kap tápot, helyette főtt ételt/konzervet/szalámit adunk neki és így sem drágább, mintha megvennénk a jó minőségű tápokat.
2020. jún. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
43%

Egy trükk, amit még neten olvastam: A kutya nem ette meg a tápokat, csakis a házi kosztot kívánta. Mindig odent a konyhába kunyizni, főzéskor, sütéskor, étkezéskor..

A gazdi úgy csapta be, hogy a kutyatápot berakta a sütőbe, mikróba (nyilván NEM kapcsolta be), de elhitette a kutyával hogy az bizony a gazdi kajája. Utána már kellett is neki. :)

Nem tudom, neked hasznos lehet-e ez, de hátha valakinek ez segítség, érdemes kipróbálni.

2020. jún. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Volt teljes kivizsgálása? Labor? Gyomor és bélröntgen? Veseműködés? Hasnyálmirigy működés? Amíg nem tudjátok kizárni a betegséget, ne az étel elvételével próbálkozz egy amúgy is sovány, nem evős kutyánál.
2020. jún. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez nem alkalmi probléma, akkor egészségügyi gond is állhat a háttérben. Előfordulhat, hogy változtatnak tápok összetételén vagy átdátumozzák, és a kutya érzi, hogy az nem jó (egy kicsit jobb a szaglásuk, mint nekünk), de ez már túl hosszú idő, és arra sem lehetne fogni, hogy a nyári hőség miatt étvágytalan.

Én kivizsgáltatnám.

2020. jún. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős?


A mi két és fél évesünk nem régen magától "állt át" a napi egyszeri etetésre. A reggelijét meghagyta, de este kérte a kaját. Pár napig kínáltam reggel kisebb adaggal, nem ette, este kapott többet. Most már eljutottunk oda, hogy reggel meg se kínálom, este akar csak enni, de akkor az egész napi adagot befalja. Nem lehet, hogy nálatok is eg van, csak nem veszed a jeleit?


Ill, egy magasság/súlyt írj légyszi, de még jobb lenne, ha küldenél képet róla. A 15 kg-s tacskók és 30 kg-s beaglek világában én már csak a szememnek hiszek. ;)

2020. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
1 éves és kiskora óta így eszik. Mostmár napi egyszer etetem de így is ilyen. Ha belekeverek valami kis húsmaradékot akkor jóizűen megeszi az egészet
2020. jún. 16. 07:53
 10/14 anonim ***** válasza:

Egy éves, növendék korban van, ráadásul feszegeti a határait is. :)


Azt javallom, ne keverj bele neki soha semmit, vagy mindig igen, mert ha csak időnként, akkor erősíted benne, hogy ok, most finnyáskodom, nem eszem, majd úgyis jön a hússal bekevert, az majd finom lesz. Mindig vagy soha. Egy idő után rájön majd, mi a helyzet. :)

2020. jún. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!