Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikortól szoktatok át a napi...

Mikortól szoktatok át a napi két evésre?

Figyelt kérdés

A kiskutyám 6 hónapos, és így hogy napi haromszor kap enni már azt látom rajta, hogy igazából sosem éhes, a tanítgatás is nehezebben megy, mert nem éhes eléggé. Ovi előtt ugye nem kap reggelit, de úgysem motivalható annyira, mint eddig. Csak akkor ehet ha azt mondom jó étvágyat, erre régebben mindig ugrott es rohant a tanyerjahoz, most meg csak néz rám aztán szép lassan odasétál.

Ráadásul a tápszerinti előírt adagja már 6 hónaposan 200 gramm lenne naponta, de mi leragadtunk a 180 grammnal, mert csak ott hagyja ha többet kap. (Tápváltás nem történt, premium tápot eszik)


Rengeteget mozog, játszik, bandázik.


Én úgy érzem, hogy elég lenne ha napi kétszer kapna enni, és úgy hátha megenné a kétszer 100 grammot, de ő az első kutyám és azt olvastam, hogy kb 8 hónapos koráig háromszor kell ennie. Ha tényleg így van, akkor maradunk a háromnál, csak tapasztalatokra lennék kíváncsi.



2020. jún. 15. 16:33
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

szerintem a meleg idő lehet az oka , hogy kevesebbet eszik. Mi kutyánk is ilyenkor nyáron alig kíván enni, viszont inni annál többet iszik. Egyébként mi emberek is ilyenek vagyunk... ha meg nem éhes , akkor minek pitizzen.

Másik ok ami lehet még ,hogy valahonnan kaját kap. Nálunk van , hogy szomszéd átdobál csontot neki , persze jó indulattal , de kutyának meg nem jó a sok csont... meg emellé a tápját is otthaggya, mert ha már finom, ízletes csontot ehet , akkor minek egye a tápját.

2020. jún. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
nekünk amerikai Akitánk van,3hónapos múlt,már egy pár hete csak 2x kap enni,tele tállal,előtte 3x kapott fél tálat.mivel elég jó helyről vettük és nagyon szép kutyáik vannak,ők ebből élnek,így azt csinálom amit ők mondanak:)
2020. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan akkor, - most időpontot nem tudok, régen volt - amikor már a kutya mutatja, hogy nem kell neki. És a tiéd már mutatja.

Nem az a lényeg, hogy mi van "tudományosan" leírva, hanem hogy a gyakorlatban mi válik be.

Próbáld ki egy-két nap a2x-i etetést és majd meglátod!

2020. jún. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
6 hónaposan, pláne, ha a kutya nem igényli a többet, mehet a kétszeri étkezés.
2020. jún. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Lakásban lakik velünk, igy a valahonnan kaját kap lehetőségét kizárnám.

Lehetséges a meleg miatt, bár a nagy melegben direkt nem viszem le sétálni, csak késő délután-estefele, mikor már hűvösebb van, a lakásban pedig jó idő van (klíma).

Akkor maradjon még a napi három evés?

2020. jún. 15. 17:06
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek, mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2020. jún. 15. 17:07
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor maradjon még a napi három evés?"

Szerintem pont az ellenkezőjét írtuk, többen is.:)

2020. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor maradjon még a napi három evés?"


Nem, szinte mindenki pont azt írta, hogy már elég a 2 is...

2020. jún. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen tudom, az elsőre akartam válaszolni, csak közben jött a többi válasz, elnézést.

Köszönöm.

2020. jún. 15. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!