Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól fog rendszeresen...

Mikortól fog rendszeresen enni a kislányom. Most 1 hónapos de még össze-vissza eszik. Hogyan tudom rászoktatni a rendszeres (3-4 óránkénti) evésre?

Figyelt kérdés
2010. márc. 14. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell rászoktatnod!!Tudom,hogy nehéz és fárasztó,de hidd el hamar átáll majd saját maga a 3 óránkénti kajcsira..az enyém most 2 hónapos..én is így kezdtem vele..most már ott tartunk hogy nappal 3 óránként eszik éjjel csak egyszer ébred fel...lehet hogy kevés neki a kajád azért kéri sokszor..nem alszik be közben?
2010. márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem a legjobb ha igeny szerint szoptatsz,az en fiam 5 hos es mindig igy etettem.majd kialakul,nalunk igazan most alakul mert par napja eszik mast is anyatejen kivül,,szoval szerintem ha igeny szerint eteted akkor is van 3-4 orás köz.vagy valamit csinalsz mellette talán es ezert fontos?
2010. márc. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Mondják igen, hogy ilyenkor is tartani kellene a 3 óránkénti etetést, de még nagyon pici, legjobb az igény szerint. Egy órát azért mégis érdemes kivárni minimum, hogy ne legyen ráetetés, és ne fájjon a pocija.

2-3 hós korára kialakul majd a rendszeres evés, magától is. Türelem kell, mert nagyon nehéz így az elején, rendszer nélkül, de egyszercsak beáll majd a napirend.

2010. márc. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy mostanában az igény szerinti szoptatás a jellemző, meg az is a legjobb állítólag a babának, de a miénknek nem jött be. Nem csak kibukta a tejet, hanem rengeteget hányt, amikor nem szabtunk gátat az evésnek+ az állandó evéstől rengeteget fájt a hasa és a kakija tele volt emésztetlen anyatejjel. Így 2-3 hetesen elkezdtem 2.5-3 óránként etetni, amikor fent van. Amikor alszik, soha nem ébresztem fel, ébred, amikor éhes(volt olyan éjszaka 5-6 hetesen, hogy 6 órát is aludt) Az etetés általában fél óra, de néha, ha látom, hogy gyorsan eszik, magától elengedi hamarabb a mellemet. Amikor meg bealszik, vagy lassabban eszik, akkor több egy kicsit (40-50 perc max.).
2010. márc. 15. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:
49%

Nem amiatt fáj a hasuk, mert gyakran vagy sokáig esznek, hanem amiatt, hogy ha nem figyel az anyuka és korán vált mellet, nem eszik ki a zsírdús hátsótejet. Ez fontos!!!

Egyébként pedig igény szerinti szoptatás. Idővel ritkulni és rendszeresedni fog a szopás, de ez nem megy hipphopp. Türelem, idővel jobb lesz. :)

2010. márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!