Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi betétet kell venni a...

Mennyi betétet kell venni a kutyának egy tüzeléshez?

Figyelt kérdés
7 hónapos szuka kutyusunknál lassan ugye aktuális lehet az első tüzelés, erre igyekszünk felkészülni (senki ne aggódjon, rögtön utána megy ivartalnításra, de az állatorvos szerint egyet jó, ha tüzel). Eddig csak kan kutyáim voltak, úgyhogy segítsetek légyszi, mennyi betétet vegyek neki? Tüzelőbugyiból elég 2 db, hogy ha egyet összeken véletlen, legyen váltás, amíg kimosom? Közepes testű, keverék kutyáról van szó. Köszi előre is!

2020. jún. 15. 21:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

"az állatorvos szerint egyet jó, ha tüzel"

Ugye csak viccelsz?

2020. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem, miért? Ezt mondta a saját állatorvosunk is, meg a menhely állatorvosa is, ahonnan hoztuk.
2020. jún. 15. 21:25
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy tévhit, hogy a kutyának egyszer tüzelnie kell.

Tüzelés előtt érdemes megejteni az ivartalanítást.

2020. jún. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
96%

#1 vagyok. Az az általános nézet állatorvosi körökben, hogy ez butaság, tévhit. Linkelek pár oldalt, ahol írnak erről.

[link]

[link]

[link]

2020. jún. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
89%

Még 2:

[link]

[link]

2020. jún. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát ez remek :/ Pedig nagyon normális állatorvosunk van, 10+ éve hozzá járunk, mindig azonnal tudja, mi baja a kutyának/macskának, én simán adtam a szavára ebben is. Pláne, hogy a menhelyen is ezt mondták, az ottani állatorvosnak is ez az álláspontja. Utánajárok még akkor jobban. De az amúgy baja nem lesz tőle, ha kivárjuk a tüzelést, nem? Nem fog ivaros kan közelébe menni addig természetesen.
2020. jún. 15. 21:46
 7/18 anonim ***** válasza:
12%
Mi az ha a kutyák tüzelnek?
2020. jún. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
29%
#3: Nem tévhit, hanem vélekedés kérdése... Ha megkérsz rá szépen, akkor megkeresem neked azt a tanulmányt, ami az ivartalanítás optimális idejéről szól. Most nincs előttem, de annyira emlékszem, hogy mindegyiknek volt előnye-hátránya is, tehát nem lehet ilyen könnyen kijelenteni, hogy tüzelés előtt kell ivartalanítani, mert attól függ, hogy ki milyen kockázatot vállal be. Szerintem ha az állatorvos ezt mondta neki, akkor nyugodtan kövesse a kérdező a tanácsát.
2020. jún. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
9: köszi, én is erre jutottam, ahogy most olvasgatok. LEHET már előtte, de nem KELL, és baja nem lesz tőle, ha tüzel egyet.
2020. jún. 15. 22:14
 10/18 anonim ***** válasza:
12%
Akkor most mi a tüzelés? És miért kell lepontozni, ha nem tudok valamit?
2020. jún. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!