Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Foxterrierek mennyire család...

Foxterrierek mennyire család és egyéb állat barát kutyák?

Figyelt kérdés
Én úgy tudom elsősorban kiváló vadászkutyák, szóval nem tudom hogy viszonyulnának a gyerekekhez és a macskákhoz? Benti vagy kizárólag kinti kutyusok?

2020. jún. 21. 04:58
 1/7 anonim ***** válasza:
86%
Drótszőrű foxink volt. Kutyabarátai voltak, a hangos gyerekeket nem szerette, a macskákat kinyírta. Én még kicsi voltam, amikor a családba került, 7 éves kb., na de én normális gyerek voltam, nem olyan visítozós. Szó sincs róla, hogy csak kinti lenne, kínzás céljából légy szíves ne vegyél foxit!!!
2020. jún. 21. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak kintre ne, rövid szőrű, kistestű kutya, egymaga megfagyna télen. Még talán ha lenne masik kutya pajti, akihez hozzábújik, vagy pl a fűtött kazánház/garázs lakóternek opció volna egy kutyaajtóval. De egymagába egy kutyaólba semmiképpen ne engedd télire.
2020. jún. 21. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
56%
Drotszoru foxink volt. Sokat tanitgattam gyerekként, viszonylag könnyen tanul. Kinti kutyus volt. Viszont ahogy elpusztult mellőle a nemetjuhaszunk iszonyat dominanssa vált, egy golden került mellé akit mindig irányítgatni akart, emiatt folyton osszekaptak. Nagy benne a vadaszoszton, minden kis mozgó elolenyre ramegy, így mellette tyúkokat, macskát nem biztos, hogy tarthatsz. Imádott szokni, hiába a nagy porta, a sok setaltatas, nagyon kellett vigyázni, hogy a lábunk mellett ki ne suhonjon mikor nyílt a kapu. A bundajat macerás volt karban tartani, folyton fesulgettuk, vágtuk ki belőle a csomokat. Nyáron inkább levagtuk rövidre. A kozmetikat utalta, simán ránk morgott és odakapott ha nemtetszett neki valami. Oregsegere megbolondult. Családi kutyának nem ajánlom.
2020. jún. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem való családi kutyának, tipikusan tényleg csak vadászni.


Aktív,önfejű ,domináns fajta.


Én akiket ismerek mindegyik agresszív más kutyákkal,macska gyilkosok, csipkelődnek ha valami nem tetszik nekik.


Családi kutyának nem ajánlom.


Nagybátyám vett egy foxit 12 hetes jelenleg,de a másik kutyának konkrétan neki megy, én kutyámnak is neki ment a szakállán lógott, nem játékból. Szökik már most.

Eléggé agresszor.


Ezek tényleg csak vadászni jók másra nem igazán.

2020. jún. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Foxim volt. Akaratcsomag. A kotel idegek keves hozza.

Heti 6 napot jartam vele futni!! Meg azutan is lebirkozta az osszes kutyat.


A gyerekeket nem nagyon birta.

Mas allatot nem turcmeg otthon. Probaltam egy 3 honapos labrador lanyt a fiu foximhoz tarsnak,de majdnem kinyirta,igy el kellett ajandekoznom.


A foxi egyedulallo embernek valo,akinek mindene a futas . A sport az elete. Gyerekek mellett ezt a kutyat nem gyozod.


Nagyon agressziv dominans kutya. A minden napos verekedesei is megadtak a kello tapasztalatot.


O nem csaladi kutya. Nagyon kemenyen agresszivan keresztulviszi az akaratat. Nem fogsz vele birni.


Kertbe ne tedd ki,mert fazik es telen megfagy a hidegben.

Illetve nagyon igenyli a gazda folyamatos jelenletet es tarsasagat,a mindennapos kozos tevekenysegeket.


A te korulmenyeiddel nem engedhetsz meg magadnak egy foxit. Az belvarosi lakasba valo. A kertbol elszokik. A futasainknal 5 km-es sprintet huzott le egyben!!! Es ugy futott velem tovabb korozve korulottem. Egyedulallo embernek valo csak napi sporttal.

2020. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16%

Uccso vagyok. A pitbulloknak is nekiment a kutyam. A verekedesei a halalig tartottak volna,ha nem szedjuk szet oket kezzel. Aztan el tudtam hivni,ahogy mar eljartam futni vele . Minden nap minden percben kuzdeni kell a falkavezersegert. Mindig folem akart kerekedni.


Agressziv dominans kutyak.

Semmikepp nem csaladba valok.


Ha nem tetszett vmi,siman megharapott.

2020. jún. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csaladi kutyanak tenyleg nem ajanlom en sem, nem azok a tipikus bujos szeretgetnivalo gombocok. De az elozo valaszolo sem normalis, a foxi nem azert nem valo csaladi kornyezetbe, mert olyan agressziv fajta, hanem azert nem, mert gyenge kezekben lesz agressziv. A foxinak nem jo egy olyan nevelesi rendszer, mint peldaul egy havanese-nek vagy goldinak. Ez itt a fo problema. A vadaszoszton baromi erosen dolgozik bennuk es soha nem fogod tudni szaz szazalekosan kinevelni belole. Ha pedig nincsenek szabalyok, majd o csinal nektek sajat szabalyokat. A tombolo terrier veruket is le kell huteni, feladatok kellenek neki es ingerek, ami sok setaval jar es kutyakkal valo ismerkedessel.

Elsore valasszatok valami nyugisabbat, mert ha ez a kerdes felmerult benned, akkor tenyleg nem nektek valo (nem bantani akarlak, sem megserteni, csak jo tanacs).

A japan kutyakra is mindenki ezt mondja, a mienk ivaros kan letere ivaros kanokkal el egyutt teljes harmoniaban, mindenfele dominanciaharc nelkul, mert kemeny szabalyok kozott nott fel allando fegyelem mellett es tisztel minket, mint gazdait, a tobbieket, mint egyenrangu falkatagokat.

2020. jún. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!