Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mást is folyton csesztet a...

Mást is folyton csesztet a család az állatszőr miatt? Ti hogyan kezelitek ezt a kérdést?

Figyelt kérdés

Egy kutyám és egy cicám van, kertes házban lakunk, mehetnek ki-be kedvük szerint. Mivel ugye ezek szőrös állatok, nyilván van bent kutya-és macskaszőr.

Megteszem amit tudok, naponta porszívózok, van, hogy 2x is, az ágyakra, székekre nem mehetnek fel, a kanapéra külön takarójuk van, amire feküdhetnek, de nagyrészt a helyükön alszanak. Szóval nem arról van szó, hogy áll a szőr mindenhol, és ha bejön hozzánk az ember, leülni se tud sehová anélkül, hogy vastagon állatszőrös lenne.

Mégis minden alkalommal, mikor a rokonaim eljönnek hozzánk, megjegyzést tesznek a kutyaszőrre meg a macskaszőrre. Főleg az anyám. Úristen, a gyerek ruháján ott a szőr, nézzem meg. Persze, előtte fél perccel ölelgette a kutyát, nyilván van rajta. Az én ruhámon is van, igen, a lábamhoz dörgölődzött a cica, előfordul (amúgy mielőtt elmegyünk otthonról, ezeket mindig leszedjük, meg otthon is időnként napközben).

Borzasztó, mi az egész életünket állatszőrben éljük le, minek engedem be az állatokat, ott a kert, amúgysem ezt láttam otthon. Hát nem, tényleg nem, otthon azt láttam, hogy van kutya, mert az kell, de ki van b*szva egy kennelbe, hogy ne ássa ki a kertet, ne legyen ott a szőre a teraszon, ha vedlik, akkor ne menjen már oda az emberhez, mert szőrös lesz a ruhája. Macska is van, mert az is kell, de ő is ki van csűrve, és ne dörgölőzzön, mert szőrös lesz a nadrág szára. Én valahogy ezzel az "állattartással" nem tudok azonosulni, nem értem, minek állat, ha kb. undorodik tőlük az ember, meg amúgy is csak útban vannak, koszt csinálnak stb.

Ez a probléma csak nálam merül fel, vagy más is szembesül vele, akinek vannak benti állatai? Tudom, szarjam le, igyekszem, csak annyira idegesítő, hogy minden egyes alkalommal, amikor találkozunk, előkerül ez a téma, és úgy csinálnak, mintha valami borzalmasan igénytelen emberek lennénk.



2020. jún. 10. 11:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
67%
Persze, ismerős. Nem tudsz velük mit csinálni. Az állat szőrös, ha ez nem tetszik nekik, maradjanak otthon. Én is nagyon szeretem a kutyám, beengedem simán a házba, ráfeküdhet a szőnyegemre, egy porszívózás simán megoldja utána a "problémát" szóval én se értem sose a rinyát.
2020. jún. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
81%

Jelen.

Ugyanez a helyzet nálam is, annyit szoktam mondani, még jó, hogy nem Te élsz itt, mert én szeretem, hogy "mindenhol ott vannak velem" :)

2020. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk is ez volt, megmondtam, hogy ha ennyire zavaró akkor nem kell idejönni többet engem nem érdekel:D

Én is minden nap porszívózok stb szóval egyáltalán nincs kosz vagy igénytelenség. Én mindenkinek megmondtam hogy a kutyák ezután is kinti-benti kutyik lesznek, ha nem tetszik nem kell idejönni ennyi:D azóta csend van

2020. jún. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem engedd el :) nem lehet minden embert állatszeretetre nevelni. visszavághatsz azzal, hogy legalább a gyerek tuti nem lesz allergiás a szőrre, és ennyi "kosz" kell is az immunrendszere kifejlődéséhez. meeeg kereshetsz még esetleg tudományos tényeket, hogy miért jó, ha a gyerek állatokkal nő fel, és ennyi szőr semmi azért, hogy jól fejlődjön a gyerek.

elsőre ezek jutottak eszembe :)

2020. jún. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
90%
Menj át hozzájuk és mond hogy "fúj itt sehol sincs kutya se kutyaszőr, hát hogy lehet így élni.." :D
2020. jún. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
29%

Olyan kutyám van amelyik nem hullajtja a szőrét.

Szeretem az állatokat de a szőr engem is zavar.

Volt benti cicám és kutyám is de a szőrt nem szerettem se én se a család.

Sokkal könnyebb így,hogy egy szál sincs akkor se ha fekete ruhában "nyúzom" a kutyát órákig.

Nem vagyunk egyformák,van akit nem zavar,van ismerősöm aki pl együtt fagyizik a kutyával,ez sok kutyás szerint undorító...szerintem is,szóval mindenkinek más.

2020. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
72%
Csak mert ha ők beleszólhatnak a te dolgodba, akkor ezekszerint te is az övékbe :)
2020. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
33%
Nem mindenki tudja ezt elviselni. Nekem speciel nincs bajom az állatokkal, de ha kertes házban laknék, én biztos hogy nem engedném be őket a házba. Társasházban meg eleve nem is tartanék állatot. Az nem nekik való.
2020. jún. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim válasza:
77%

Az embereknek meg a haja hullik és?

Nem értem a családodat, ha ennyire zavarja őket, akkor inkább ti menjetek át ő hozzájuk.


Nekem is van egy kutyám, vagyis a családnak, mivel én még velük élek, és néha amikor nagyon vedlik, apum és anyum kicsit problémázik miatta, de jó alaposan meg kell fésülni, fürdetni (persze itt óvatosan füllbe szembe ne menjen semmi stb.) és akkor kevésbé hullajtja. A fésülgetést ismételni kell egy párszor igaz, de megéri.


Az olyan embereknek meg, akik nem tudnak jól bánni az állatokkal, azoknak nem való, ha nagyon akar akkor vegyen díszpintyet, de ne kutyát, mert annak sokkal több szeretet kell, meg egy cicának is, amit te szerintem meg is adsz nekik. :)


De összességében tényleg max annyit tudok ajánlani, hogy menjetek át ti hozzájuk, ha ennyire problémás nekik.

2020. jún. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
77%

Szokták mondani, hogy "a gazdag ember pólóján márka van, a boldog ember pólóján kutyaszőr".

Az a legfontosabb, hogy neked így jo, te jól neveled a kutyá(i)dat, és a gyereke(i)det, ez a lényeg. Te így vagy boldog és kész, semmi mással ne foglalkozz.

2020. jún. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!