Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holland juhász egy mentálisan...

Holland juhász egy mentálisan instabil embernek?

Figyelt kérdés

A lányomról lenne szó. Szociális és depressziós szorongása, illetve pánikbetegsége van. Viszont az állatokkal nagyon jól bánik, velük elfeledkezik minden rosszról. Van két cicája, imádja őket. Volt egy kutyája, még gyerekkorában kapta, szegény idős volt már és nemrég meghalt, azóta minden csak rosszabbodik. Már a pszichiáteréhez sem jár el. Beszéltem vele, szerinte jó ötlet, olyan szempontból, ahogy az előző kutyája is a legrosszabb napokon tartotta benne a lelket, segített a bajain. Viszont azt egyikünk sem tudja, mivel nem nagyon értünk a kutyákhoz(az előző menhelyes keverék volt, egy tökéletes kutya, soha semmi gond nem volt vele, csak sétáltatni kellett, meg szeretni), hogy egy ilyen kemény kezű gazdát igénylő fajta mennyire "venné komolyan" egy labilis ember parancsait. Mert igaz, hogy a kutyákkal mindig jól bánt, járt menhelyre is "terápiaként", de egy ilyen komoly munkakutya lehet, hogy nem nézné jó szemmel ezt a kettősséget, hogy vele normális, de ha épp nem a kutyára figyel, hirtelen "megbillen" a határozottsága.

Azért szeretnénk ezt a fajtát, mert régebben megmentett egy ilyen jellegű kutyát, de a mi menhelyesünk nagyon érzékeny volt hozzá és a másik folyton ledominálta, elnyomta, a mienk meg már félt tőle. Bár az felnőtt kutya volt, most egy kölyköt vennénk, plusz nincs már itt az idős kutyus.

Szóval szerintetek jó ötlet, vagy őrültség lenne? Segítene neki összekaparnia magát, vagy a kutya idővel átvenné az irányítást és veszélyessé válna?



#kutyafajta #holland juhász #mentálisan instabil
2020. jún. 21. 17:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
83%
Előző vagyok, még annyi, hogy esetleg a kutyás sportok között is szétnézhetne, nekem nagyon jót tett a kutyával való közös sport. Pl obedience, agility, frisbee, bikejöring, canicross, flyball, dog dancing.
2020. jún. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%

Holland juhászt nem a mentális problémái miatt nem ajánlanék, hanem mert nem hobbikutya, hanem kemény munkakutya.

Egy könnyebben kezelhető fajtát válasszatok, vagy ismét keveréket.

2020. jún. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A kutyát sosem hanyagolta, épp ezaz, hogy ő húzta ki, ha gubanc volt, sokszor csakis miatta kelt fel reggelente, miatta ment ki a lakásból. Mindenképpen olyat szeretnénk, akivel nem elég sétálni, mert az nem mindig elég, fontos, hogy igényelje a foglalkozásokat, különféle játékokat, tanulást a nagy séták mellett, mert ez eddig is segített neki.

Tudom, nem a kutyától várjuk a megoldást és nem csak egy eszköz, a lányom nagyon imádja az állatokat, nagyon lelkiismeretesen gondozta a kutyáját idős korában is, sose hagyta cserben, a legrosszabb napokon sem, szóval ilyen téren teljesen megbízható és biztos, hogy nem cseréljük le, akármilyen lesz, ezért kértem segítséget, hogy a lehető legjobbat választhassuk.

A hollandoknak mindig kell valami elfoglaltság, meg a lányom teljesen beleszeretett, annyira jó kutya volt, csak nagyon domináns a másik kutyussal.

Szóval egy feladatigényes, aktív kutyát szeretnénk. Én örültem volna a hollandnak, mert benne van a védő ösztön, de ha túl sanszos, akkor inkább egy tuti veszélytelen fajtát keresünk, nehogy baj legyen ebből.

A pszichiátere javasolja a kutyát, írtam, hogy véleménye szerint jót tesz, mivel az előző is sokat segített neki fent maradni.

Köszönöm mindenkinek.

2020. jún. 21. 20:25
 14/31 A kérdező kommentje:

A menhelyes kutyust maga képezte itthon, de a kutyáért bármit megtesz, szóval, ha a kutyának szüksége volna kutyasulira, akkor biztosan elmenne. Egy idő után meg tuti jót tenne, ha kutyás programokban, sportokban venne részt, így oldódna a feszültség is benne.

Szerettem volna védő ösztönű kutyát, de ha veszélyes játék, akkor ilyen sheltie-félékben gondolkodom még, a lényeg, a feladatigény, mozgásigény.

2020. jún. 21. 20:32
 15/31 anonim ***** válasza:
42%
Inkább társasági kutyát válasszatok. Belőlük is akad olyan amit muszáj mozgatni, muszáj tanítgatni és kutyás sportot is lehet űzni velük.
2020. jún. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
53%

Holland juhászt a katonaság és a rendészet is használja, nem véletlenül. Kemény munkakutya.


Inkább egy menhelyi keveréket vagy labradort javasolnék.


A holland több bosszúságot okozna, mint örömöt. Kell neki a munka. Arról nem is beszélve, hogy ritka és drága fajta (200 ezer ft felett van egy kölyök ára)

2020. jún. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
83%
Hozzászólásaid alapján fontoljátok meg a holland juhász helyett a mudit! szuper kutyák, lehet, sőt kell velük sulizni, sportolni, foglalkozni eleget.
2020. jún. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
66%

" az előző kutyája is a legrosszabb napokon tartotta benne a lelket, segített a bajain"

A drága, végtelenül visszafogott, ezer éves, "hálás" mentettem is úgy romlik, mint befőtt a polcon, ha épp hülyeségeken vagyok megborulva. És rajta kívül nem egy, nem két olyan kutyát ismerek, aki hasonlóan reagál, ha a gazdi nincs formában. Ez nálunk kimerül annyiban, hogy sokadik hívásra reagál vagy megeszi a cicatrüffelt, de dominánsabb, intenzívebb kutyát már láttam elindulni megrendezni a másikat, akinek amúgy is utálta a fejét.


A másik, hogy munkakutyánál nem lehetőség a kutyasuli, a sport, a munka, hanem kötelesség. Magas energia szintű fajtánál egy-két foglalkozás elmaradást is lehet már érezni. Hosszú távon meg viselkedési problémákhoz vezet.


Olyan fajtát válasszatok, amit ti, szülők is el tudnátok, el szeretnétek látni! A legtöbb kutya hihetetlenül élvezi a közös tanulást, gyakorlást, sportot a gazdival, nem kell ehhez külön munkakutyát keresni.


Ezt itt hagyom, hátha hasznos lesz [link]

2020. jún. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
73%
Nem! Magas agresszió szintű, erős védős kutya, akit ha nem kemény kézzel nevelnek, nem szocializálnak megfelelően és főleg nem vezetik le az energiáit, nem dolgoztatják le napi szinten, szó szerint közveszélyes lesz! Egy frusztrált, neveletlen holland egy éles fegyvernek felel meg! Ennek a fajtának munka, de leginkább heti rendszerességű őv kell!
2020. jún. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
5%

Azzal a kutyaval 1-1,5 eves koratol el kellene jarni futni,ami a mentalis betegeknek nagyon jot tesz! Ki fogja huzni a bajabol a futas es meggyogyul.

Azt a kutyat neki talaltak ki ,csak fussanak eleget.

2020. jún. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!