Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol utazzon a kutya? Hordozóba...

Hol utazzon a kutya? Hordozóba vagy ülésen?

Figyelt kérdés
Nyáron az új kutyussal szeretnénk menni nyaralni de nem tudom hogy hol utazzon a kutya. Jobb az hogy a hátső ülésen mellettem úgy hogy van rajta kocsiba való hám. Vagy úgy hogy veszek egy hordozót és bekerül a csomagtartóba?

2020. jún. 22. 09:13
A kérdező szavazást indított:
Hordozóban
Ülésen
31 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
48%

Hosszútávon az ülés jobb választás. Ki tud nyújtózni, több levegője van, le tudja kötni magát azzal, hogy az ablakon nézelődik.

De sűrűbben állnék meg állattal utazva.

2020. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
64%
Ja és persze csak akkor az ülés, ha van hám. Hám nélkül a szomszédba se utaztatnám csak simán az ülésen ülve. Hordozóban is csak úgy, ha be van csukva az ajtó, hogy be tudjon mászkálni.
2020. jún. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
20%
Ülésen? Mi mindig az első ülés elé egy plédre rakjuk. A friss levegőt állandóan kapja s egy esetleges hirtelen fékezésnél nem kapjuk a nyakunkba. Nem is akar onnét eljönni, talán jól érzi ott magát.
2020. jún. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
13%
Természetesen a jobb első ülésre gondoltam, mielőtt valaki bele kötne.
2020. jún. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
66%

Ha egyszer elkezd mászkálni, az öledbe ül vagy leugrik a pedálhoz, akkor meg örülhetsz, ha megúszod baleset nékül.

Lehet jól nevelt egy állat, de bármikor megijedhet bármitől, főleg hosszabb utazásnál. Ha nincsen övvel, hámmal vagy a hordozóban kibiztosítva, mindig ott lesz a veszély, hogy ijedtében, idegességében elugrik, a pedálhoz be akar bújni. Én nem kockáztatnék.

Te se véletlenül vagy bekötve.

Egy szabadon lévő állatnak végképp 0 a túlélési esélye egy balesetnél. Míg hordozóban plusz teljes védőréteg és biztonsági övvel védve is a helyén marad. Nem fog kirepülni a kocsiból (lehúzott ablaknál főleg) és nem fog az üléstől se nekivágódni a másik ülésnek vagy a műszerfalnak.

Nem véletlenül kell 12 éven aluli gyereknek sem hátul ülnie hivatalosan, meg kisgyerekeknek külön gyerekülés.

2020. jún. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Akkor hátul melletem fog utazni autós hámba.
2020. jún. 22. 10:32
 7/15 anonim ***** válasza:
96%

Nem tudom, hogy a válaszolók elolvasták-e a leírást, de a kérdező a hátsó ülésen bekötve szállítaná a kutyát, onnan nem tudom hogy juthatna el a pedálokhoz...

Szerintem jobb a hám, ha biztonságosan tudod rögzíteni (lehet kapni olyan eszközt, amivel be tudod csatolni a biztonsági öv bemenetéhez) és a hám is megfelelően védi, tartja a kutyát, nem egy egyszerű textilhám. Hámban jobban tud mozogni, kényelmesen tud feküdni a hátsó ülésen, egy légtérben van veletek.

Ha mégis box mellett döntesz, akkor csakis minőségi, masszív darabot válassz, rengeteg olyan törésteszt van, ahol simán darabjaira törik a műanyag burkolatú box, kirepül a kutya, vagy ami még rosszabb, konkrétan felnyársalja a rossz minőségű rács: https://www.youtube.com/watch?v=_99m1-33_XU

2020. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk tizenéve a hátsó ülésen utazik minden kutya. Lehet kapni nekik biztonsági övet, be vannak kötve. Nyilván ha 6-8 órás útra megyünk, akkor megállunk velük kb kétóránként, de 2-3 órát simán kibírnak, meg sem moccannak.
2020. jún. 22. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
67%
Mindenképp box. Az ülésen jól elvan a kutya, amíg baleset nem lesz. Egyedül az alumínium boxok nyújtanak tényleges védelmet a kutyának.
2020. jún. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem is box, akkora, amekkorában kényelmesen elfér, egy esetleges balesetnél sokkal jobban véd a box. Viszont azt már érdemes lenne most megvenni és beleszoktatni a kutyust, hogy ne üvöltse végig az utat.
2020. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!