Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne "vaduljon...

Mit tegyek hogy ne "vaduljon be a kutyám"?

Figyelt kérdés

Séta közben ha meglát kerítésen belül egy másik kutyát azonnal elkezd húzni,odamegy,elkezd csipogni (nagytestű kutyáról van szó,németjuhász,7 hónapos,de amikor odamegy nem rendesen ugat,hanem vékony hangon csipog),és úgy kell rángatnom el onnan. Mit lehet ezzel tenni?

Megj.:Nemsoká visszük ivartalanítani. Az fog rajta segíteni?



2020. jún. 30. 16:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor minek kerded ha ennyire értesz hozza? Ha nem vonszol oda, akkor miert irod a kerdesedben, hogy odahuz es ott acsarog. Duma...
2020. jún. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Enyém ugyanezt csinálta, bár hang nélkül, de odament. 3 hónapos volt akkor a staffim, fél éves kora óta már egyáltalán nem érdekli Őt a sok idegbeteg kutya, akik ugatják. Ahányszor elkezd odahúzni, határozottan rántsd vissza, és ne törődj az utcán levőkkel, nyugodtan szidd le a kutyusodat, persze határozottan és kissé dühösen, hogy tudja, hogy rosszat csinált. Még egy kisebb pofon is belefér. Ezt eljátsszátok párszor, és tudni fogja, hogy nem szabad.


Még annyit tehetsz, (ami nekem bevált) hogy amikor elkezd odahúzni, mondasz egy rövid szót, pl: ne vagy marad. És utána, ha húzni akar, leszidod. Ha ezek után balhézni akar újra, elég lesz mondanod az előbb említett két parancsszót, és ennyi... Majd írd meg pár nap múlva, hogy Nálad hogy ment.

2020. júl. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11%

En tenyesztotol vettem majd em felnott ivaros(es az is marad) amstaff fiu kutyat. Elo van nevelve. Kerites mellett ugato kutyakra nem ugat,az utcan se ugat vissza ugato kutyakra.


Semmit se tettem ezert,csak megfelelo helyen vasaroltam.


Te viszont ugyanezt a penzt el fogod kolteni kutyaiskolara meg maganoktatasra vagy meg a tobbszoroset. Az idod is elmegy vele . Mashogy nem fogod megtanitani ,ha eddig nem tudtad.

Ezt veheted frocsogesnek vagy tanacsnak a kutya erdekeben .

2020. júl. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
50%
2020. júl. 1. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
82%

"Semmit se tettem ezert,csak megfelelo helyen vasaroltam.

Te viszont ugyanezt a penzt el fogod kolteni kutyaiskolara meg maganoktatasra vagy meg a tobbszoroset."


Nekem meg fajtamentéstől van nem előnevelt kutyám, és ő is tud viselkedni, egy fillért nem költöttem eddig kutyaiskolára vagy magánoktatásra. Csak azért akarom kutyaiskolába vinni, mert utána szeretnék vele agilityzni, dog dancingelni, mert szeret tanulni, feladatozni, és ezekhez lenne érzéke. Ha a kérdező következetes, odafigyel, határozott, és megtalálja a kutyája számára legjobb motivációt, ő is meg tudja nevelni.

2020. júl. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
83%
13-as, azért, mert Te nem tudsz kutyát nevelni, és Neked ''előnevelt'' kell, attól még más nem ilyen töketlen...
2020. júl. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
19%

Te irányítod a kutyád.

Ha megy odafelé a kerítéshez akkor szólj rá szigorúan és rántsd meg egy kicsit a pórázt.

Ha pedig már ugat akkor bökj bele az oldalába vagy adj ki egy ilyen 'ksz, hangot. ezzel kizökkented az agyát az ugatásból. Meletted menjen ne előtted.

Ajánlom hogy ha nyakörve van akkor ne a nyakán legyen hanem egy kicsit feljebb a füle felé.

Ha hámja van akkor pedig ne hagyd hogy húzza mert ezel arra ösztönzöd hogy támadjon mert menne a kerítéshez fele.

Nekem ezek beváltak.

Sok sikert!

2020. júl. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!