Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász mikor tüzel?

Németjuhász mikor tüzel?

Figyelt kérdés
1 éves múlt. Az első már megvolt neki olyan december január körül,ezt ki is hagytam,úgy hallottam kikell. Fedeztetni szeretném,mikorra várható a következő?
máj. 15. 14:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
69%
Ott tüzel, ahol vizel.
máj. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
88%
Éljen a házi szaporítás🥳🥳🥳
máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

Kérdezd meg a tenyésztőt, akitől vetted, és akinek a segítségével fogod intézni a fedeztetést. Mert te egy rendes, lelkiismeretes egyén vagy, aki a fajta érdekeit nézi, és nem csak cukimuki szőrmókokat akar, vagy épp pénzeszsáknak nézi a szukáját.


De az állatorvostól is megkérdezheted, akihez már elvitted előzetes szűrésre, hogy nincs-e valami - (egyelőre) rejtett - baja, amit ragyogóan továbbadhat a kölykeinek, beteg almot kreálva. Majd mész hozzá ultrahangra később, hogy szemmel kövesd a kölykök fejlődését.


Mert te rendes ember vagy, nem egy senkiházi szaporító.

máj. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Hát ez aztán minden csak nem válasz.! Igen szeretném ha lenne majd neki kiskutyái mi baj ezzel? Ez nem szaporítás. Eltudom őket tartani anyagilag ,oltásokkal mindehogy. Ivartalanítani fogom a későbbiekben,de ne hogy már legalább 1x ne fialhasson 👏
máj. 15. 14:43
 5/25 anonim ***** válasza:
94%
Ne, ne fialjon egyszer sem. Ha akarsz még egy kutyát, vegyél tenyésztőtől kölyköt vagy fogadj örökbe.
máj. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
93%
Kérdező nézd meg a szaporítás fogalmát. Van a tenyésztő meg a szaporító, ez a két halmaz van. Az a különbség, hogy a tenyésztőnek nem csak pénze hanem tudása is van. Tedd a szerencsétlen kutya érdekeit előtérbe.
máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
93%
Amúgy se kéne szülnie, de ha ilyen kérdéseid vannak, akkor pláne ne. Arra se veszed a fáradságot, hogy átnyálazz egy könyvet - nem is, egy weboldalt.
máj. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem szaporítani szeretném,csak kiskutyákat szeretnék.Egészséges,fajtiszta kutyáról van szó. Nem értem a felháborodást.Én is elítélem a szaporítókat. Egyébként ha csak tehetem kóbor állatokat etetek,és örökbe is fogadtam már az életem során. De köszönöm a megkövezést így ismeretlenül .
máj. 15. 15:08
 9/25 anonim ***** válasza:
94%

Ha már egyszer tüzelt, akkor itt az idő ivartalanítani. Ekkor még nem késő az ivartalanítás, illetve ez az az időpont, amikor megelőzheted a későbbiekben kialakuló daganatos betegségeket. Pontosabban ez az az idő, amikor ha elvégzed az ivartalanítást, akkor a legkisebb a valószínűség arra, hogy a későbbiekben a daganat kialakuljon.

Sajnos a magyarok körében nagyon elterjedt az a tévhit, hogy legalább egyszer szülnie kell a kutyának, illetve hogy át kell élnie az anyaság örömeit, ez netto hülyeség. A saját kutyádat stresszeled csak vele.

Nem is értem, hogy mersz ilyenbe belefogni, úgy hogy az alapokkal sem vagy tisztában, nem hogy azzal, hogy a későbbiekben ez mivel fog járni… főleg ha meg is akarod őket tartani… (mindet… lol)

máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is némezjuhászom van, másfél éves. Évente kétszer tüzel, a tiéd is szerintem kétszer fog, mondjuk az enyém szuka létére akkora termet, mint egy kan. Októberben tüzelt, majd rá májusban, szóval egy olyan jó 6 hónap.

Egyébként azzal egyetértek, hogy az állat egészsége érdekében életében kellene egyszer anya legyen, mivel számos betegséghez vezethet, mint pl. álvemhesség, viszont a többiek szemszögét is megértem, hogy baromi sok kiskutya van már kóbor, nem kell mégtöbb. Ha mindenképpen a kiskutya mellett voksolsz akkor felelősségteljes gazdikat keress neki! Ja, és ahogyan itt írtad utána ivartalanítsd is ki :)

máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!