Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor várható javulás a...

Mikor várható javulás a kutyámnál?

Figyelt kérdés

Egy - két naponta rájön a kutyámra az, hogy elkezd köhögni, illetve öklendezni egy pár másodpercig, majd elmúlik nála az egész, és úgy viselkedik mintha semmi nem történt volna.


Eléggé étvágytalan, viszont ugyanúgy aktív, nincs letörve sem, láza sincs.


Kenelköhögésre gyanakszom, ezért adtam neki egy negyednyi Augmentint, ami körülbelül 65 mg hatóanyagot tartalmaz, a kutyus súlyához mérve adtam neki a gyógyszert.



2020. júl. 5. 18:07
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
84%
Akkor lenne javulás, ha rendesen kezelnéd és tartanád! Szóval miért nem kezeled arra, ami valójában a baja? És miért nem tartod normális körülmények közt? Tessék, megkaptad a válaszodat.
2020. júl. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy nem kezelem rendesen? Kapja az antibiotikumot, napi kétszer, ami kenelköhögésre van. Gyengébbek kedvéért megismétlem a kérdést, mert úgy látszik, nem divat a szövegértelmezés: antibiotikusom kezelés esetén mikor tapasztalható javulás a kutyusomnál?
2020. júl. 5. 21:33
 13/28 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben valóban kennelköhögése van, az kb. 2-3 hét, mire lezajlik, megfelelő kezelés esetén.
2020. júl. 5. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
#13 Végre, valaki. Köszönöm.
2020. júl. 5. 21:50
 15/28 anonim ***** válasza:
56%
Negyed gyógyszerrel semmire nem mész, folyamatosan szednie kellene, mert így nem fog használni. Sőt, ha más a baja, akkor főleg nem. Áruld már el, hogy miért nem viszed el állatorvoshoz? Nincs pénzed, barlangban élsz, vagy annyira szarsz a kutyára, hogy nem érdekel, hogy bele is halhat?
2020. júl. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
#15 Tudsz olvasni? "Kapja az antibiotikumot, napi kétszer,"
2020. júl. 5. 22:18
 17/28 anonim ***** válasza:
69%
#16 És te tudsz olvasni, hogy ha nem az a baja akkor belehalhat? Abszolút nem foglalkozol a kutyával! Komolyan ennyit számít neked az élete? Komolyan nem vagy képes elvinni és megnézetni? Mi a fenének neked kutya?? Állatkínzó vagy!
2020. júl. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:

#17 Ah, vártam már ezeket a nagy Petásokat, akik ha választaniuk kéne, hamarabb ölnének meg egy ismeretlen embert, mint egy állatot. Semmit nem tudsz rólam, sem arról, hogy hogyan bánok a kutyusommal, viszont hidd el, elég sok kutya irigyelné azt, ahogy bánva van vele. :D


Szerinted ha súlyos baja lenne, és szenvedne, nem vinném el állatorvoshoz? Igen, nincs felesleges 15 ezer forintom az állatorvosra, azért, hogy felírjon neki egy olyan gyógyszert, ami amúgy van nálam is itthon. Emészd ezt meg, vagy menj sírni a sarokba. Mást nem tudok javasolni. :D

2020. júl. 5. 22:36
 19/28 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd el állatorvoshoz, még ha tényleg kennel köhögése is van. Nem vesztes vele semmit, ha megnézik, azok akik értenek ehez. Amúgy, tényleg lehet egy csomó baja is, szív féregre is utalhat vagy bármi nagyobb bajra is. Nem felesleges az a pénz, főleg ha szereted a kutyád. Mi műtétre több, mint 100 ezret is ki adtunk. Azonban, a te esetedben, szerintem 5 - 7 ezer körül lenne. (állatorvos szerettnék lenni és valószínűleg az is leszek, és egy csomó jó ismerősöm is van a szakmában, úgyhogy tudom).

Foglalkozz a kutyáddal és nézed meg dokival.


Kérdésedre válaszolva, általában 2 hét mire kigyógyul, már ha tényleg az a baja...

2020. júl. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
Milyen értelmes válaszra szamitottal? Hogy majd mi diagnosztizaljuk a betegségét? Vagy megnyugtatunk? Szomoru számomra, hogy valakinek ennyit er a kutyája élete. A kutya pont nem az akin spórolni tudsz. Hogyha nem teheted meg hogy elviszed orvoshoz, minek kellett neked kutya? Csak rad van utalva szerencsétlen, o nem tudja elmondani ha faj neki valami. Lehet hogy semmiség es lehet hogy hamarosan elmúlik, de hogy lehet reménykedni ebben hogyha elvileg szereted? Akar az életébe is kerülhet. En meg egy hasmenéssel is azonnal elviszem. Mert rengeteg oka lehet mindennek.
2020. júl. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!