Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor várható javulás a...

Mikor várható javulás a kutyámnál?

Figyelt kérdés

Egy - két naponta rájön a kutyámra az, hogy elkezd köhögni, illetve öklendezni egy pár másodpercig, majd elmúlik nála az egész, és úgy viselkedik mintha semmi nem történt volna.


Eléggé étvágytalan, viszont ugyanúgy aktív, nincs letörve sem, láza sincs.


Kenelköhögésre gyanakszom, ezért adtam neki egy negyednyi Augmentint, ami körülbelül 65 mg hatóanyagot tartalmaz, a kutyus súlyához mérve adtam neki a gyógyszert.



2020. júl. 5. 18:07
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
80%

Mióta vagy állatorvos?

Ilyen ******* ****** ***** nak nem szabadna kutyát tartani.


Nekem is köhögött tavaly a kutyám. Nem pár naponta és nem pár mp-ig. 3 napon keresztül 3-5 óránként 10-20 percen át köhögött szipogott, majd megfulladt szegény. Utána javult. MERT ORVOSHOZ VITTEM ÉS MEGKAPTA A MEGFELELŐ KEZELÉST. Na az kennelköhögésnek nézett ki.....és mégse az volt. 100% hogy a tiednek se az a baja. Ha feleslegesen tömöd gyógyszerrel azzal csal ártasz neki.


Vidd orvoshoz!!!! Miért fáj az neked? Hogy megfelelően gondoskodj egy élőlényről aki iránt felelősséget vállaltál? Talán ha mindenki egy véleményen van magadban kéne keresned a hibát.

2020. júl. 6. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
73%
Miert nem viszed allatorvoshoz???? Miert olyan nagy luxus ez??Egyatalan nem biztos hogy kennelkohoges ... mi vagy te, allatorvos hogy megallapitsd??! Ennyit nem er neked a kutyad hogy elvidd az allatorvoshoz? Vidd mar el, mert ha mas a baja akkor abba bele is halhat!
2020. júl. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
59%

A kennel köhögésnél még az is valószínűvbb, hogy kaparja a torkát a por/pollen vagy felnyalja a port és amiatt köhint néha.

Egy kennel köhögéses kutya nem viselkedik úgy mintha "mi sem történt volna". Beteg. Ezért nem kéne főleg gyógyszerezned.

Ha azt hiszed baja van vidd orvoshoz és az megmondja mit szedjen.

Te ne mérgezd "mert rágugliztam" alapon a kutyát.

2020. júl. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
73%

Az ugye azért megvan, hogy antibiotikumot max akkor adnak kennelköhöégesre, ha mondjuk már adott egy tüdőgyulladás miatta?


De nem gond, antibiotikumozd csak a kutyád ok és ész nélkül, hadd fejlődjenek szépen a multirezisztens baktériumok.


Lehet szívbeteg, lehet szívférges, lehet ezer dolog, ami nem kennelköhögés. Te nagyon okos, te...

2020. júl. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
Látom még mindig nem unjátok.. :D Jót szórakozok rajtatok amúgy, főleg, hogy a kutyusomnak az étvágya is sokkal jobb lett, mióta így kezelem.
2020. júl. 6. 15:18
 26/28 anonim ***** válasza:
73%
Ilyen hozzáállással egyszer megölöd a kutyád. Akkor is mulass majd egy nagyot ezeken a válaszokon.
2020. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
58%
Hát, ilyen ember nem létezik, mint te kérdező. Azt, se tudod mi baja...attól még lehet jobb étvágya, hogy így kezeled de egyáltalán nem biztos, hogy az a baja amire adod neki a gyógyszert... Egyszer tuti megölöd, majd mulassál akkor is... Idióta
2020. júl. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim válasza:
Mi a helyzet a kutyussal?
2023. máj. 27. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!