Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan németjuhász ami...

Van olyan németjuhász ami hasonlít egy németjuhászra?

Figyelt kérdés
Kicsit hülyén hangzik a kérdés de teljesen komoly. Szóval nagyon ritkán élőben de általába filmekben láttam németjuhászt meg szinte mindenki tudja hogy hogyan néz ki egy németjuhász. Pár napja rákerestem a keresőbe és szó szerint rosszul lettem a ferdehátú rogyasztott kutyáktól. Amikor meg mentem az egyikre akkor egy kennel azzal a képpel hirdette magát. Most komolyan. Tudom hogy népszerű és tultenyésztett fajta de azért tenyésztőknél is roncs kutyák vannak. (Tisztelet a kivételnek) még egy kutyafajtát sem láttam ami ennyire ferdehátú. Komolyan az embereknek ez tetszik?

2020. júl. 6. 17:09
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

A magyarországi németjuhászok borzalmasan túl vannak tenyésztve. Még jobban, mint más országokban. Bár ez a "ferdehát" világ trend.

Hazaiak csípő problémán túl, súlyos idegrendszeri gondjai vannak.

2020. júl. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Én alapból sose értettem mire fel ez a fajtisztaság imádat. A menhelyi mixek nekem váltzatosabbak és kevésbé betegeskednek.

Láttam egyszer egy németjuhász/husky mixet, olyan gyönyörűt én még nem láttam.

2020. júl. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Sajnos nem csak a németjuhászt érinti a küllem deformáltsága. Kb az összes fajtának van valami betegsége, betegségre hajlamossága. Ez a túltenyésztés eredménye.

[link]

2020. júl. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem tudom. Nekünk fajtatiszta, törzskönyvezett németjuhászunk volt, gyönyörű kutya, egyáltalán nem olyan rogyasztott, hanem egyenes. A kölyke is a miénk volt, az is gyönyörű volt. Szóval igen, vannak szép németjuhászok.
2020. júl. 6. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
#4 Igen. De az már, a mai sztenderdeknek nem felel meg. :(
2020. júl. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
7%
Erositeni kell a hat,far es labizmat futassal,kutyakkal kell jatszatni,birkoztatni,sulyt huzatni,rendes hust etetni vele. Ezektol lesz egyenes,izommal beszott a hata.
2020. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem fajtatisztám van, teljesen egyenes háttal, standard magassággal és nincsenek denevér fülei. Emellett nem ösztöngyenge és idegrendszeri gondja sincs. Már 10 éves. Én azt tanácsolom, hogy ha valóban ilyen fajtát akarsz, akkor ne sajnáld rá a pénzt és munkavonalas kennelből válassz. Munka jóval több van vele és több foglalkozást is igényel, de ha szereted a fajtát, plusz dolgoznál is vele esetleg, akkor a munkavonallal nem lőhetsz mellé.
2020. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Még ha csúnya is, mikor megveszed, ha te utána nem nyomogatod a hátsóját, akkor talán nem lesz annyira csúnya.
2020. júl. 17. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
91%

Van egy tól-ig szöge a csípőnek, a küllemvonal az alsó szegmensen mozog, ameddig a munkavonal a felsőn. Munkavonalas kutyát kell venni, csak akkor tudomásul kell venni, hogy az a kutya sok foglalkozást igényel, nem kerti dísz. Ha kerti dísz kell akkor meg kell barátkozni a meredek szögekkel.

Amúgy a hát így is úgy is egyenes, csak a csípő szöge változik.

2020. júl. 17. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
87%
Ki nem állhatom a lejtős hátú német juhászkutyákat. (Az enyém nem olyan.) Mindig az az érzésem támad, hogy hófogót is tenyészthettek volna rá. :-))
2020. júl. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!