Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászhoz hasonlító fajta?

Németjuhászhoz hasonlító fajta?

Figyelt kérdés
Fél éve halt meg a 14 éves nj-m és szeretnék egy új kutyát venni,de egy másik fajtát,ami belső adottságaiban olyan,mint az nj.Tehát:okos,jó házőrző.Méretileg is nagyjából hasonlítsanak.Adnátok tippeket?
2013. aug. 24. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Svájci juhszákutya?

Én imádom ezt a fajtát, szerintem gyönyörűek, és belsőleg olyan, mint egy nj, de érzékenyebb...

2013. aug. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Rottweiler. Bár sem ő, sem a n.j. nem tipikus házőrző kutyák, inkább személyvédők.
2013. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A rottweiler nekem már egy kicsit nagy lenne,nem érzem,hogy megfelelő 'vezére' tudnék lenni...azért köszi a válaszokat!
2013. aug. 25. 01:44
 4/7 ödi2 ***** válasza:

Nyugodtan nézz körül a neten menhelyek hirdetésein, rengeteg jó és szép kutya van sajnos elhagyva...:(

Ha fajta tisztát szeretnél, akkor meglepő lehet, de a skótjuhászt ajánlanám még, ha van lehetőséged lemozgatni és eleget foglalkozni vele. Nem csak szép, de nagyon okos és akár az életét adja a gazdájáért és a területet is védi, ugyanakkor kiváló családi kutya is lehet belőle.

A nevelés és a megfelelő képzés a kulcs, de csodás kutya.

Belga is nagyon jó kutya, rotti már nembiztos hogy Neked való ha tartasz tőle.

2013. aug. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Imola Ágnes ***** válasza:
Csak ne vagyél Malinoist. Bár hasonlít a németjuhászra, csak nagyon tapasztalt gazdának ajánlanám. Szerintem nézz körül a legközzelebbi menhelyen, iztosan beleszeretsz majd egybe:)
2013. aug. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A svájci Juhász nem német Juhász! Maximum a külsőjük a hasonló. A jelleme sokkal másabb. Például barátságosabb, nem ugat olyan sokat (ez általában nem mondható így, mivel mindegyik kutya más jellemel rendelkezik) viszont Házörzőnek nem olyan 'vérmes' mint a nj. A fehér juhász sokkal egészségesebb nincs diszpláziája. Szerintem ha megtetszik a fajta nyugodtan akár privátban is írhatsz, van már jópár cikkem a svájci juhászról, hozzáteszem én is részese lehetek egy svájci életének:)
2013. aug. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tervueren. Szelídebb, mint a malinois.
2013. aug. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!