Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák kozmetikázásához...

A kutyák kozmetikázásához szükség van bizonyítványra,ha egyéni vállalkozásban szeretném csinálni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 7. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. júl. 7. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Igen. Szerencsére!!!
2020. júl. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még szép! Nem is értem mit gondoltál!
2020. júl. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves és kedvetlen válaszokat is. Az embert azért nem kellene megenni. Amúgy utánanéztem azoknak a tevékenységeknek amikhez nem kell bizonyítvány és a kutyák kozmetikazása is köztük volt. Ezért kérdeztem meg.
2020. júl. 7. 16:50
 5/10 anonim válasza:
100%
Kizártnak tartom, hogy végzettség nélkül erre engedélyt kapj. Linkelned, hol olvastad?
2020. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

[link]


Talán itt.

2020. júl. 7. 17:14
 7/10 anonim válasza:
100%
Ez nem megbízható forrás. Én a NAV-nálk érdeklődnék, hogy mi kell az engedélyhez.
2020. júl. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%

Nem is értem hogy gondoltad, hogy nem kell hozzá semmilyen végzettség. Eleve tanulni kell a kutya anatómiáját, betegségeit, élősködőket, szőrtípusokat, meg kell ismerkedni a szerszámokkal, fel kell ismerni az atkát, gombát, allergiás tüneteket, fül-és szembetegséget stb.


Tanulni kell a kutya viselkedését, hogy hogy tudod kezelni a problémásabb kutyákat, illetve hogy szoktatod hozzá a félősebbeket a gép, hajszárító hangjához. Fel kell ismerned ha a bűzmirigy tele van.


Plusz ott vannak a gyakorlati órák, melyik fajtát milyen irányba nyírunk, milyen fejjel, milyen fazonra. Nem nyírhatsz egy uszkárból snauzert és fordítva. Fel kell ismerned a trimmelős fajtákat és a zsinórozás sem olyan egyszerű, mint ahogy kinéz. Ezért kell gyakorlatra és elméletre is járni, utána pedig vizsgázni belőle.

2020. júl. 8. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a velős választ. De mielőtt még teljesen felizgatnád magad, megnyugtatlak, hogy túl vagyok a gyakorlati órákon, sőt az elméletin is. Sőt különbséget tudok tenni egy Welsh és egy Airedale terrier között is. Dacára annak tudom ez sokaknak problémát okoz...

De nem ez volt a kérdésem.

De, ha ilyen okoska vagy akkor azt is áruld már el kérlek, hogy aki mondjuk jövőre szeretné elvégezni ezt az iskolát, de már nem lesz OKJ-s képzés akkor az már az éltben nem lehet kutyakozmetikus egyéni vállalkozásban?

2020. júl. 8. 18:19
 10/10 anonim ***** válasza:
68%
Így van. Megválaszoltad magadnak a kérdést. Ha nincs meg a szakmád, akkor nem lehet vállalkozásod. De ha túl vagy a kötelező órákon, akkor a sulinak el kellene küldenie vizsgázni, szóval nem értem ez hogy maradt ki. Vannak megszűnő képzések, de a folyamatban lévő tanulmányokból lehet még vizsgázni.
2020. júl. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!