Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vizsla vagy a németjuhász...

A vizsla vagy a németjuhász jobb házőrzésre?

Figyelt kérdés
2008. nov. 25. 15:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
a németvizslák és a magyar vizslák( amiket ismerek), nehezen kezelhetőek, mert a vérükben van a vadászösztön. nagy tér kell számukra, mert örökmozgók, tehát szerintem a németjuhászok. főleg, ha gyerek van a háznál. nekünk németvizslánk van és nem igazán tolerálja a gyerekek piszkálódását. befogadtunk egy nagy testű keverék kutyust az utcáról, ő tökéletes házörző, és imádja a gyerekeimet. nyugodtan húzgálhatják a farkát, fülét.nézz utána az interneten, melyik fajta milyen természetű, és milyen környezetben érzik jól magukat.
2008. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia!A Vizsla nagyon jó jelzőkutya és van neki tekintélye is de házőrzésre inkább a Németjuhászt javasolnám.A Vizsla lelkivilága amúgy sem olyan,hogy magára hagyod a házzal mert ő úgymondd nagyon emberorientált és rossz neki ha egyedül hagyják.
2008. nov. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Kedves első válaszoló!Szerintem a Vizslákban van a legtöbb szeretet az ember iránt legyen az gyermek, felnőtt ,vagy akár öreg nagypapa.Persze nem ez volt a kérdés.
2008. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mindenképpen a németjuhász a jobb házörző, hiszen ő eleve "örző-védő" típusú fajta. A vizsla vadászkutya, vagyis egyetlen dolog érdekli igazán: a vadászat, a futás. Ebből kiindulva egyrészt nagy mozgásigényű, rendszeres futtatásra van szüksége, hogy egészséges és boldog legyen, másrészt sosem kellett területet őriznie, amióta csak létezik a fajta, vagyis nincs benne a hajlam. Ám egyet sose felejts el: ahogyan a vizsla nem lehet boldog és kiegyensúlyozott elegendő futtatás nélkül, úgy a németjuhász sem lehet boldog egy kertbe (neadjisten kennelbe) zárva magányosan. Bár alapvetően jól végzi a munkáját akkor is, ha az mindössze a házörzés, hamarosan unatkozni kezd és belőlük lesznek az egész nap vagy egész éjjel ugató kutyák, a minden neszre üvöltéssel reagáló ebek. Ő kifejezetten munkakutya, és ha nem foglalod le agyilag és fizikailag egyaránt, akkor keres magának kompenzáló tevékenységet: gödrök ásása, kerítés mellet fel-le rohangálás, rongálás, stb... ha nincs időd vagy kedved rendszeresen kutyaiskolában lefárasztani, akkor válassz inkább alapvetően jó házörző jellegeket mutató, de mégis nyílvánvalóan nyugodt viselkedésű, kiforrott jellemű felnőtt keveréket, akinek nem lesz több igénye, mint amit te nyújtani tudsz. Ellenkező esetben te (és a szomszédaid) hamar idegbajt kaphattok, míg a kutya nem érzi jól magát. A felnőtt örökbefogadástól nem kell félni, kérdezz meg egy megbízható állatvédő szervezetet, akikről tudható, hogy nagy számű felnőtt kutyát adtak örökbe nagy körültekintéssel, leellenőrzött helyekre. Általában elmondható, hogy akkor bízhatsz meg egy szervezetben ilyen téren, ha kikérdeznek alaposan, mert ők valóban a legjobban megfelelő párosokat szeretnék megtalálni és nem csak odapasszolnak kutyákat bárkinek. Az ilyenek mindig szívesen válaszolnak olyan kérdésekre is, hogy a te igényeidnek milyen kutya a legmegfelelőbb, hiszen nekik még inkább érdekük a sikeres párosítás, mint a leendő gazdinak, akik sokszor elhamarkodottan, külső jegyek vagy mondjuk egy film, egy kutyás reklám alapján döntenének.

2008. nov. 25. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
taps a 4. válaszolónak a pontos válaszokért. én az elő válaszoló vagyok, vadászni járok, és a többi vadász vizslát tartottam szem előtt, mikor a jellemzést írtam.
2008. nov. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

én vizslás vagyok! igazából tőlük bárki bejöhetne a portára, vagyis a németjuhász jobb házőrző.

de ha úgy szólna a kérdés, hogy melyik hűségesebb kutya, akkor 100%ig a magyar vizsla. az első válaszolónak pedig csak annyit, hogy ritka az olyan vizsla amelyik kezelhetetlen. ha van akkor csak az emberi butaság végett.

hisz nagyon sok mindent meg kell tanulni a vadászathoz...

kicsit szeles, és nagy a mozgásigénye, de nagyon könnyen tanítható.

2008. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
A németjuhász jobb...de ha riasztó kell inkább valami aprótestűt válassz ami minden kerítésbizgálásra ugat...
2008. nov. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
91%
A németjuhász házörző, a vizsla pedig vadász kutya.
2008. nov. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhász.A vizsla(legalábbis a mienk)körbeugrálná örömében a betörőt ha jönne.
2009. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Házőrzésre a németjuhász alkalmasabb...igaz,hogy a magyar vizsla jó jelző kutya,ha lehet így fogalmaznom,viszont csak addig ugatja a betolakodókat,míg nem kap egy simogatást vagy egy jókora csontot...
2009. okt. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!