Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kisgyereknek, aki már elég...

Kisgyereknek, aki már elég önálló, milyen kistestű, hűséges, kutyatársat ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Természetesen nekünk is belefér, ha a gyerek beteg lenne vagy sok lecke vagy nincs kedve hozzá, de alapból neki szeretnénk. Szereti az állatokat, volt tengerimalackánk, sokat törődött vele, szépen bánik velük. 10 éves lesz decemberben, arra szeretnénk neki egy kiskutyát. Elkísérnénk a sétákra, megtanítanánk neki hogyan kell kutyázni. A lényeg, hogy nekünk a párommal is volt kutyánk gyerekkorunkban és nagyon szerettük a társaságukat, mindig ott volt, hűséges, bárhova velünk tartott stb. Másfél szobás kis lakásban élünk, szóval mindenképp kistestű szobakutyát szeretnénk, de nem nagyon szőrmókot(bichonok, yorki), inkább az "erősebb" fajtákat kedveljük, mint pl tacskó vagy törpe pincser. De annyira meg nem értünk a fajtákhoz, hogy melyik lenne jó. Napi 5x tudjuk levinni hosszabb rövidebb sétákra, mikor hogy, de napi 2 órája mindenképp meglesz, plusz játék. Jó lenne, ha póráz nélküli sétára könnyedén megtanítható lenne(minket is úgy kísérgettek a kutyáink) és nem szeretnénk, ha minden apró zajra vonyítana, nem baj, ha jelez, de ne yorki módjára(munkatársamnak van, mesélte). Mi a törpe tacskóra gondoltunk, de ötleteket kérnénk, gondoltam itt jobba értenek hozzá.

Köszönjük.



2020. júl. 13. 10:30
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%
A tacsik makacs kutyák és úgy tudom szeretnek ugatni. Vadászkutya lévén nagyon következetesnek kell lenni velük. A pincsi kb csivava alkatú, pálcikakutya. Mit szóltok a kis olasz agárhoz? Kicsit magasabb, de szerintem könyebben lefárasztható és tanítható mint egy tacsi.
2020. júl. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 Ismeretlen_lányka válasza:
16%

Szia! Tudom ezzel nem segítelek elő annyira ,és a "kistestű"-t se foglajja bele.


De a kistestű kutya fajták agresszívabbak , és kevésbé gyerek tűrő. Én a nagyobb testű kutyákat ajánlom ,mint pl. Border Kolli ,Golden Retriver, Labrador, Husky ,Malamut . Talán a kisebb testüjeknél a pumit ,pulit ,pudlit és az uszkárt mondanám.


Remélem segítettem azért😁

2020. júl. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
78%

#2 ennyi butaságot. Egy jó idegrendszerű kutya akit nevelnek senkivel nem agresszív. Max érzékenyebb a nyúzásra, de egy 10 éves gyerek már érti jó esetben hogy nem rángatjuk a kutyát.


Husky és border egy pici lakásban? Meg vagy huzatva?


Az uszkár az egyetlen amelyik jó választás lenne ilyen paraméterekkel, de az meg kozmetikás fajta.

2020. júl. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
84%
Kettes A pudli és az uszkár ugyanaz a fajta, csak két más elnevezés. És a többire inkább nem is írok semmit
2020. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%
Az a helyzet, hogy én így elsőre valamilyen terelő fajtát választanék a séta miatt. A vadász kutyákat nehezebben lehet megtanítani a behívásra. Viszont a juhász kutyákat a lemozgatás mellett tanítani is kell, különben lebontják a lakást. Itt jegyezném meg, hogy a kisebb testű kutya nem jelenti azt, hogy kevesebb mozgást igényelne, de ha csak a helyhiány miatt szempont a méret az nem gond. Ha kozmetika mentes kutyát szeretnétek én tudom ajánlani a pumit és a mudit. Velük viszont az a gond, hogy könnyen ugatósak lehetnek, amennyiben nincsenek lemozgatva, tehát ne kifejezetten munkavonalas kennelből válasszatok, ha ezek mellett a fajták mellett döntötök.
2020. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Igen, leginkább a hely miatt nem szeretnénk nagyobb kutyust, plusz a kicsinek sok minden olcsóbban megvan, nem az, hogy nem akarunk rá költeni, de nekünk számít, hogy 10 ezer vagy 30 ezer egy kutyaágy vagy a havi kaja neki. Kozmetikás fajtát nem szeretnénk. A tacsi tudjuk, hogy makacs, de nagyon hűséges, ha úgy van vele foglalkozva. De nem erőltetem, ha nem ajánljátok. Pincsi, mopsz, buldog is kizárva, sajnálom. Törpe pincserre mit mondtok? Vagy más?
2020. júl. 13. 11:23
 7/26 A kérdező kommentje:

Lehet lemegyünk menhelyre, kistestű, rövid vagy félhosszú szőrű, gyerekkedvelő kutyáért, csak nem tudhatom, hogy nem-e szökős vagy milyen volt az előélete, hogy reagálna bizonyos helyzetekre stb.

De megnézzük, aztán lehet, hogy az elején óvatosabban bánunk majd vele, amíg kiismerjük.

2020. júl. 13. 11:26
 8/26 anonim ***** válasza:
25%
#1 vagyok. Az első válaszban nem pincsire gondoltam hanem pincserre, elírtam. A pincser kb. egy csivava méretű és jellemű kutya. Nem sok jót tudok róluk mondani, nekem olyan kezelhetetlen kutyának tűnnek, hajlamosak a napóleonkórra is (agresszívek a nagytestű kutyákkal)
2020. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
7%
En is a mudit ajánlom igaz le kell fárasztani de gyerek mellé lajásba tökéletes. Én 14 voltam amikor megkaptam eletem első kutyáját aki mudi. De figyelembe kell venni hogy 15 évig élnek. De nagyon szerethető jószák és nem kozmetika igényes. Vedléskor napi 1× megfésülöd és úgy jól van.
2020. júl. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
24%
Ha a póráz nélküli séta kitétel akkor a kis olasz agár kiesett. Agarat nem lehet póráz nélkül vinni, főleg lakott területen nem. Kisolaszok megijednek bármitől és világgá szaladnak, ha meg macskát lát, vissza nem hívod róla.
2020. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!