Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kérdezzek meg ilyenkor?

Mit kérdezzek meg ilyenkor?

Figyelt kérdés
Jövőhéten megyünk a pécsi vásárba kutyust venni. És mivel ott nem igazán tenyésztők vannak :D meg szaporítók, csak kutyás eladók, mit kérdezzek meg tőle ami fontos? Gondolkodtam már, hogy a születésnapját, hogy tudjam majd mikor hány éves, meg hogy fajtiszta-e (mondjuk az nem fontos) meg az oltásokat, de még mit kérdezzek, amit ilyenkor szoktak kérdezni? Valami kistestűt szeretnék. Yorkiet, bichont, shi-tzut, vagy valami kistestű keveréket.
2010. aug. 2. 19:55
1 2 3
 1/24 d,jpt L ***** válasza:
54%

Hanyadik alom?

Hány éves az anya?

Mikor született?

Van-e oltási könyve? (kötelező)

2010. aug. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
85%
Nem tudom, hogy lényeges e, de adásvételi szerződést mindenképpen csináljatok, mert egyik ismerősöm úgy járt, hogy nem csináltak, egy hét után beteg lett a kutyus, és az orvos sem tudta megmenteni sajnos, és még fel sem tudták az illetőt jelenteni, mert nem volt papírja.
2010. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

NE vegyél ilyen helyen,szaporítótól kutyát!

Egyrészt legtöbb ilyennél a kutyák szörnyű körülmények között vannak(nem véletlenül árulja vásárban őket és nem háznál),másrészt jó eséllyel beteg és/vagy ideggyenge kutyát veszel.Vagy ráköltöd inged-gatyád,hogy egyáltalán életben maradjon,vagy kínlódhatsz egy idegbeteg kutyával egész életedben.Az is sokszor előfordul,hogy az ilyen kutya nem marad életben 1 éves koráig sem.

Ha ilyentől vásárolsz,bűnrészes vagy állatkínzásban:ha nem venne tőlük senki,nem szaporítanának sokszor horror körülmények között kutyákat.

Tudom,írták itt páran,hogy szaporítótól is lehet jó kutyát venni,bezzeg nekik sikerült.Hát ez százból talán 10,a többi technikai selejt,és csak szerencse dolga,melyiket fogod ki.

Gyűjts inkább pénzt és vegyél tenyésztőtől!Kiállítani,tenyészteni úgysem akarod,színhibás vagy foghibás,de egészséges,jól szocializált kiskutyát tenyésztőtől is venni tudsz.

2010. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
51%

Ez kimondottan kutyavásár?

Na ha ilyenre mész ahol nincs állatorvos vagyis mondhatni feketén van az egész rendezvény akkor én tudok segíteni le is írom!:)

kölyköt szeretnél nem igaz?

Akkor mindenképpen ezeket figyelembe kell venni hogy nem e beteg vagy ilyen a kutyus.

-élénk,figyelmes tekintete a szeme nem hályogos nem váladékozik

-bőre fülei tiszták nincs kellemetlen szaguk

-széklete szilárd mondjuk ezt nem hiszem hogy akkor majd megfogod tudni nézni

-fogazata hibátlan,a fogak száma az állított kornak megfelelők

-ha a kölyök kan meg van mind két heréje

-testalkata arányos

-az egészséges kutyakölyök sokszor súlyosabb mint amilyennek látszik de ne legyen kövér

ha a kiskutyának etetéséről és további kérdéseid vannak nyugodtan válaszolj és adok adatot és válaszolok szívesen emailba vagy máshol.

2010. aug. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem fontos,hogy FAJTAtiszta legyen,keverék kölyköt bármelyik menhelyen ingyen kapsz,és meg is mentesz egy életet.Több értelme van,mint a szaporítók támogatásának.
2010. aug. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én épp most vasárnap voltam kint. Néha kimászkálunk, és ilyenkor kötelező jelleggel érzem, hogy végig kell mennünk az állatsoron, de mire a végére érek mindig a sírás és a gyilkolási vágy kerülget.

Ilyen helyről ne vegyél kutyát! Van aki kihozza az 5 hetes kiskutyákat, nincs oltási könyv,láthatóan keverék kutyát akarnak elpasszolni fajtatisztaként, egyszóval szörnyű ami ott megy. Egyszer rákérdeztem, egy elvileg 8 hetes kölyöknél, hogy hány oltása van. A válasz: egy sem, még nem kell nekik.

Van olyan idióta (mást nem tudok rá mondani), hogy hoz képet a szülőkről. És mi van a képen? Két kutya láncon, csapzottan, egy hordó a házuk, és az eladó még büszke is rájuk milyen szépek. Ja és a kiskutya az 50ezer, de ha törzskönyv is kell akkor 150. :)

Az szomorít el, hogy rengeteg kutya van, és ahogy látszik elég nagy rájuk a kereslet.

Bocs ,hogy igazából nem a kérdésre válaszoltam, de ez kikívánkozott belőlem, hogy tudd mire számíts.

2010. aug. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

És a kereslet miatt van ennyi szerencsétlen kutya.

Belegondolt a kedves kérdező,mi lesz azokkal,akik nem kelnek el vagy a kiöregedett "tenyészállatokkal"?

Most ne jöjjön senki azzal,ha a kérdező megvesz egy kölyköt,megmenti.Egyet.De mivel úgy látja a szaporító,hogy van kereslet,le fog hozni még pár almot a végletekig lezsarolt szukáktól.Az ilyen általában minden tüzelésre fedeztet,mert kell a pénz.

2010. aug. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
88%
inkább fogadj örökbe menhelyről te szerencsétlen és ne támogasd a szaporítókat..
2010. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
86%

Ha dokinál akarod végezni akkor hajrá a vásárba!

És mellesleg a felsorolt kutyáknak mások az igényeik, természetük, nem külsőre válassz basszus!!!! Volt már kutyád? van tapasztalatod? mennyit tudnád mozgatni? Kozmetikázás?

vásárlás előtt ezeken kellene elgondolkodni, utána nézni melyik kutyának milyen a belseje, nem azon hogy mikor ünnepeld a szülinapját!!!

2010. aug. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hogvy kutyás eladó, nincs. Aki nem tenyésztő az szaporító. Vagy menj menhelyre vagy gyűjtsél tenyésztőre.
2010. aug. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!