Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy néptelen úton sétáltattam...

Egy néptelen úton sétáltattam a kutyámat (1km-en belül senki), majd felbukkant egy közterületes, hogy kössem meg, különben 30 ezres bírságot kapok. Mik a jogaim ilyenkor?

Figyelt kérdés
Igazából nem vagyok tisztában azzal, hogy meddig terjed egy közterületes hatásköre. Sokfélét hallani, pár ismerősöm pl.faképnél hagyta őket. De úgy tudom igazoltathatnak is. Valaki tudja közületek, meddig mehetnek el egy kutyással szemben?
2011. okt. 27. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha a néptelen terület még a közterületes körzetébe tartozik, akkor megbüntethet.
2011. okt. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
34%

én biztos megkértem volna, hogy próbáljom meg akármit is csinálni a kutya jelenlétében, akár csak megbüntetni is.

Nem járt volna jól....

2011. okt. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen esetben a legjobb, ha szépen szót fogadsz. Nincs értelme balhézni, hisz' te éppen "tilosban jársz". Szó nélkül megbírságolhatott volna. Meg kell köszönni, hogy figyelmeztetett, pórázra venni a kutyát és szépen elmenni. Mondom ezt úgy hogy én is gyakran sétáltatom a kutyáimat póráz nélkül. Még soha nem bírságoltak meg.
2011. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Ezek szerint a kutyatartás szabályaival sem vagy tisztában...

Szó nélkül meg is bírságolhatott volna

Köszönd meg,hogy nem tette meg!:) ez a jogod közterületen...

2011. okt. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Település belterületén voltál, vagy külterületen? Ha belterületen, akkor megbirságolhat. A közterület felügyelő hatósági személy, nem érdemes vele vitatkozni!
2011. okt. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A kutyádat csak és kizárólag arra kijelölt helyen sétáltathatod póráz nélkül a jelenlegi szabályozás szerint. Akárhol megbüntethetnek, ami nem kijelölt kutyafuttató, kutyaiskola vagy kutyás sportra használt hely. A jogaid tehát a következők: megfogod pórázra a kutyát, ezerszer elnézést kérsz, és majd csak akkor engeded el megint, ha már nincs a közelben a közteres.
2011. okt. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Az én technikám: nagy kerek szemek és "tééényleg? nahát, mik vannak, pedig nézze csak milyen jól nevelt, nem is gondoltam volna, hogy nem szabad. Elnézést kérek, természetesen pórázra veszem, máskor figyelni fogok erre" Valami láványos behívás, lábhoz kerüléssel, pórázra rakás, és amint kellő távolságban vagyunk újra elengedés. Engem sem büntettek meg soha, de még a rendőrökkel autós szabálysértésnél is működik ha előkapod a megbánó nézést, és biztosítod róla, hogy többet nem fordul elő, most is csak azért esett meg, mert nem tudtad, hogy nem szabad. Aztán következőre persze ugyanúgy csinálod, de akkor már nem lesz ott.


Amúgy ha gyerek vagy, megsúgom, hogy szülőknél is működik :)

2011. okt. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, de talán kicsit félreérthető voltam. Eszemben sincs vitatkozni vagy összetűzésbe keveredni egy közterületessel sem, ma is rögtön pórázra vettem a kutyát. Amire igazán kíváncsi vagyok, ha egy közterületes alkalomadtán szemétkedésből akarna intézkedni, (bármilyen ügyben) meddig mehet el velem szemben? Pl. mi van, ha nincsenek velem az irataim? Van joga elvinni vagy rendőrt kell hívnia? Ha elsétálnék, megragadhat, visszatarthat? Köszönöm a jóindulatú válaszokat:)
2011. okt. 27. 18:37
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1999. évi LXIII. törvény a közterület-felügyeletről


15. § (1) A felügyelő feljelentés megtétele vagy egyéb jogszerű intézkedés céljából az érintettet személyazonosságának megállapítása érdekében igazoltathatja. A személyazonosság igazolására alkalmas minden olyan hatósági igazolvány, amely tartalmazza az érintett nevét, születési helyét és idejét, az állampolgárságát, valamint az arcfényképét és a saját kezű aláírását. A felügyelő az általa ismert vagy más jelenlévő, ismert személy közlését is elfogadhatja igazolásként.


(2) Az igazoltatás - az igazoltatás okának egyidejű közlésével - csak a személyazonosság megállapításához szükséges ideig tarthat. A személyazonosság megállapításáig az érintett feltartóztatható.


(3) Azt a személyt, aki személyazonosságát nem igazolja, annak megállapítására a legközelebbi rendőri szervhez a felügyelő előállíthatja. Ellenszegülés esetén az előállításhoz a Rendőrségről szóló törvény szerint a rendőrség segítségét kell kérni. A rendőrség megérkezéséig a felügyelő az érintett személyt feltartóztatja.

2011. okt. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!