Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Méhcsípés után a kutyánál...

Méhcsípés után a kutyánál erre is figyeljek?

Figyelt kérdés

Megcsípte ma a kutyámat a lábán egy méh, nyuszit neha,ha ugy mozdul, nem engedi hogy hozza erjek. Fullank se tudom hogy benn van-e.

Nagyon bágyadt. Azota szinte fel se kel, mas tünete nincs.


Ha csak bágyadt, akkor az jelezhet nsgyobb bajt vagy csak az allergiás tünetek miatt kell félni?



2020. júl. 14. 14:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha "csak" nem kel fel akkor az lehet azért, mert nagyon fájdalmas lábra állnia. Egyébként eszik, iszik? Ha nem, akkor van nagyobb baj. Súlyos allergiás reakció okozhat bágyadtságot, ha 2-3 órán belül nem megy lejjebb a duzzanat, nem lesz jobban jó lenne ha látná doki. Borogasd neki jéghideg vizes ronggyal, az enyhíti a fájdalmat és segít abban is, hogy hamarabb lemenjen.


Az én kutyámat az orrán csípték össze darazsak, 10 perc alatt háromszorosára dagadt az egész feje, vele azonnal rohantam orvoshoz (egyrészt a légzés akadályozása miatt féltem, másrészt borzalmasan nézett ki, szóval ez azért kicsit más helyzet), a doki azt mondta, hogy jól tettem, ilyen súlyos esetben kell az orvosi ellátás, injekciót kapott (azt sajnos nem tudom, hogy mit), utána 2-3 óra alatt ment neki le (orvos mondta, hogy ha ennyi idő alatt nem javul, akkor vigyük vissza), ez idő alatt ő is elég bágyadt volt, de az étel után azért mutatott érdeklődést :D.


Ha a fullánk esetleg benne maradt azt valószínűleg kilöki a szervezete, ha mégsem, akkor piros lesz, kicsit begyullad, azt pillanatok alatt kiszedi az orvos, de azt majd úgyis csak később fogod látni, ha már lement a duzzadás, szóval emiatt még felesleges aggódni.

2020. júl. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a részletes valaszt, szerencsere eszik, iszik. Sántikál szegénykém, ha epp lábra all,de javarészt inkabb pihen, bágyadtan nez maga ele a maskor aktív kutyám, en arra gondolok,hogy fajhat neki es ezert jobb ha fekszik.

Nem latok duzzanatot sehol sem rajta, legzesevel se volt gond, ezert nem futottam dokihoz.

Ooo, Szegeny kutyusod, hál égnek időben orvoshoz vitted.

2020. júl. 14. 17:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én törpetacsimat megtámadta egy csapat darázs, amikor még csak 1 éves volt. Még a szeme fehérje is bepirosult. Kálciumot kapott és rögtön hagymát nyomtam a csípésekre. Szerencsére nem lett baja, de sosem felejtem el, hogy szétcsípkedték és szedegettem le róla azokat a dögöket, akik teljesen gyanútlanul ráakadtak a fűben. :(
2020. júl. 15. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!