Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam hozzá a...

Hogyan szoktassam hozzá a kutyámat a hámjához?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 1 éves tacskó spániel keverék kutyám. Mivel nagy az udvarunk és a másik (tacskó) kutyámmal egész nap játszanak, mozognak, így eddig nem vittem el sétálni. A másik kutyámat, mikor először vittem sétálni, azonnal hozzászokott a hámhoz és már a 2. héten, pórázon tökéletesen sétált velem. A keverék kutyus viszont kicsit nehéz eset. Egy hónapja elszerettem volna vinni sétálni, (csak az utca végéig, mert nem akartam egyből sokáig inger környezetbe vinni) de ahogy ráraktam a hámot, egyből lefeküdt, és remegni kezdett. Gondoltam megnyugtatom, aztán csak az udvaron megyek vele egy kört, de meg sem moccant. És amikor rá tettem, nem evett, nem ivott, csak feküdt a földön. Azóta sokadjára próbálom csak egy kevés időre (a kertben) sétáltatni, de semmi. Maximum húzni tudom. Ha esetleg valaki tudna segíteni, annak nagyon örülnék, mert ha esetleg el kell vinni orvoshoz, vagy sétáltatni szeretném, akkor jó lenne ha tudna pórázon sétálni.

2020. júl. 14. 18:23
 1/9 pyetro válasza:
69%

Nálam ugyan ez volt sok esetben a helyzet csak egy golden retriverrel. Ha 1 éves akkor mindenképpen célszerű a házon kívüli környezethez is szoktatni, kis kutya de azért van mozgásigénye és kellenek neki az ingerek, szagok.


Hogy tudod kimozdítani a megfeszült helyzetből? Egyszerű, ráteszed a hámot és a pórázt, ha húzza magát lefekszik egyszerűen eldobod a pórázt és elsétálsz tőle, idővel felkel és odébb sétál. Megpróbálhatod néhány jutalomfalattal magadhoz vonzani és esetleg úgy sétálni vele, kell neki egy kis motiváció, 1 évesen még tanulékony.


Ha házon belül megy a dolog szép lassan el kell vinni sétálni, de legyen egy rendszer, minden nap legalább 20-30 perc séta, néhány utcányi környezetben hogy ismerkedjen, majd 1-2 km-en belül.

2020. júl. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1-es Nagyon szépen köszönöm a gyors választ. Megpróbálom, amit tanácsoltál. Sajnos még a jutalom falat sem érdekli ilyenkor, de nem baj, megpróbálom.
2020. júl. 14. 18:59
 3/9 anonim ***** válasza:
A kutyus mentett? Nem bánthatták, nem kapcsolódhat rossz élménye a pórázhoz\hámhoz?
2020. júl. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3-as Nem mentett, egy ismerőstől hoztuk. Szerintem nincs rossz élménye, mert kisebb korában nem sétáltatták.(két hónaposan hoztuk el) Valószínűleg nálunk kapott először hámot.
2020. júl. 14. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha sosem sétált, akkor hám helyett próbálkozz először sima nyakörvre csatolható pórázzal. Ha azzal már megy a séta, jöhet a hám is.


Esetleg más jellegű hámot próbálj ki, pl ha a belebújós "pólós" vastagabb hámot használod, akkor próbálkozz helyette vékonyabb szíjassal, amitől kevésbé érzi lefogva magát.

2020. júl. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5-ös Köszönöm a választ. Nem szeretem a nyakörvet mert abból elég gyorsan ki bújik. Eléggé vékony szíjas hámja van, inkább várok, hogy azt megszokja.
2020. júl. 14. 20:11
 7/9 anonim ***** válasza:
32%

Lehet le leszek pontozva de nem érdekel. Lehet akármekkora a telked a kutya megunja 2 nap alatt. Vagy kevesebb. Ezért kell napi szinten sétáltatni mert NEM kerti dísz.

Egyébként meg próbálkozhatnál nyakkörvel. Vagy amit az 5. mondott hogy ha vastag hámmal próbálkoztatok akkor lehet hogy lefogva érzi magát ezért egy vékonyabbal is meg kell próbálni. Ha vékonyabbal kezdted akkor lehet hogy nyomta a kutyát ezért vastagabbal kell megpróbálkozni. Illetve több hám típus is van és addig kell keresni amíg a megfelelő meg nem lesz. Mindegyik kutyának máshogy jó

2020. júl. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem az ötös hanem az eggyes. Bocs

7. Voltam

2020. júl. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

#7-es Köszönöm a választ. Elég félénk kutyus, így eddig nem nagyon mertem elvinni, de teljesen igazad van, el kell vinni naponta sétálni. Csak úgy gondoltam most, hogy nem soká 1 éves lesz, ideje elvinnem napi szinten.


Rendben kipróbálok több hámot...és talán nyakörvet is. Hátha épp az válik be a legjobban.

2020. júl. 14. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!