Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok két kutyát...

AnonimusHUN kérdése:

Hogyan tudok két kutyát elszállítani kutyaszállító box nélkül?

Figyelt kérdés
Nemsokára megyünk családosan nyaralni. 2 felnőtt, 2 gyerek, 2 kutya, 1 hét. Az autó 5 személyes, a csomagtartóba a csomagjainkat rakjuk, ezért ott nem férnek el a kutyák. Mind a ketten közepes testű kutyák, egy Golden Retriever, illetve egy Németjuhász és Pitbull keverék. Hogyan tudnám őket biztonságosan elszállítani? Az út kb. 1,5-2 órás lenne. A golden még csak 15 hetes, szóval egyenlőre még az ölemben is elférne, de így nem lenne neki biztonságos az utazás... Hallottam kutyáknak való biztonsági övről, de ugye úgy csak az egyik kutya férne el. Valaki tud valami biztonságos módot?

2020. júl. 15. 10:41
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
A golden legyen az öledbe a németjuhász pitbull keverék meg hátul ilyen autós hámban. Érdemes 1× vagy 2× megálni hogy a kutyusok pisiljenek kakiljanak és kicsit nyujtózkodjanak. De az is lehet hogy a pici megy hátra mert akkor jobban elfér és a keverék meg a lábadhoz (ha az anyósülésen ülsz) ha nem akkor ahoz aki az anyósülésen ül.
2020. júl. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%

A kutyabiztonsági öv egy biztonsági öv csatból és egy rövidke (40 centi körüli) pórázból áll, amit komolyabb, nagy felületen felfekvő hámhoz kell rögzíteni, akkor is, ha a kutya amúgy nyakörves, mert csak így biztonságos, ha ténylegesen vészfékezésre kerül sor. Semmi akadálya annak, hogy két ilyen rövidke pórázt tegyél egy csatra, ha nem két óriáskutyáról van szó.

Ha ötszemélyes a kocsi, akkor hátul három biztonsági öv csatlakozó van. A középsőbe, vagy amelyikbe akarod, bedugod a biztonsági öv csatot rajta a két pórázzal, ráakasztod a kutyák hámjára és kész. Nem lesz egy kényelmes utazás, annyi szent.

Ölben kutyát nem szabad szállítani, a KRESZ szempontjából csomagnak számít, amit biztonságosan kell rögzíteni az utastérben. Ha nem tartasz a rendőri vegzálástól, akkor lehet úgy is, én hosszú úton/autópályán a biztonság kedvéért sosem viszem ölben a kutyát, bár bevallom, városban szoktam.

2020. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%

Lehet kapni elosztós biztonsági övet kutyáknak, például itt is: [link] ezzel két kutyát tudtok egy helyre csatolni, ha hátul ülsz az öledben a goldennel és a melletted lévő ülésen, középen a nagyobb kutyus, akkor úgy megoldható. A chilicord egyébként egyéni igényeknek megfelelően készíti a termékeiket, ha kicsit hosszabb elosztóra van szükségetek azt is meg tudják oldani. A hámokon ne spóroljatok, legyen jó minőségű, ami tényleg megtartja a kutyát és a megfelelő helyeken tartja, egyszer olvastam, hogy a sima H hám egy nagyobb fékezésnél kiugrasztotta a kutya vállát.

Anyósülésnél lábnál semmiképp ne utazzon a kutya, ha esetleg kinyílik a légzsák az pont a kutyát találná telibe, még a nyakát is eltörheti, egyáltalán nem biztonságos.

Balesetmentes utazást kívánok nektek és jó nyaralást!

2020. júl. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%
Vegyél dobozt, az a legbiztonságosabb nekik.
2020. júl. 15. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
11%
egyiket a hátsó ülésre raknám biztonsági övvel a másikat pedig az anyós ülés lábánál utaztatnám. én úgy saccolom a fajtákból, hogy a nj-staff keverék kb 25-30 kg, szerintem nem igazán fér el hátul a két gyerek között, a suzukimban a 15 kg-os keverékem 1,5-2 ülést elfoglal, ha övvel utazik hátul, de próbáljátok ki. Amikor csak két kutyám volt (20 és 6 kg), akkor velük lazán utaztunk az anyósülésen, ha úgy hozta a szükség (amúgy boxban voltak), innen gondolom, hogy a nj keverék is elférne.
2020. júl. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem itt más lehetőség nem is igazán van, mint amit fentebb leírtak. Egy kutya középen hátul elfér, a másikat viszont csak előre tudod rakni. A kérdés az, hogy az autó méretei milyenek, mert a kis autókban nincs annyi hely az anyósülésnél lábnál, hogy ott elférjen, olyankor marad az ölben szállítás, ami egy felnőtt kutyánál kényelmetlen már rövid távon is (mind a kutya, mind az utas számára), de nem tudok jobb megoldást.


Esetleg azt lehet még csinálni, hogy venni egy boxot és köré pakolni a csomagokat, akkor az egyik kutya elfér ott. Ha vesztek térelválasztó hálót, akkor elviekben a box tetejére is lehet csomagot pakolni, egészen a tetőig.

2020. júl. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!
2020. júl. 16. 09:03
 8/9 anonim ***** válasza:

2 felnőtt, 2 gyerek, 2 kutya, 1 hét.

Nos, a gyerekek, kutyák, még hagyján. De hogy az egy hetet hova teszed, azt már tényleg nem tudom. :-))

2020. júl. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#7: Hát, örülök neki, de én többet nem óhajtok itt segíteni. :\
2020. júl. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!