Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyakörvet vegyek?

Milyen nyakörvet vegyek?

Figyelt kérdés
Hosszúszőrű németjuhászom van,4 hós.Milyen nyakörvet vegyek,ami megfelel a korának stb.Illetve járunk kutyasuliba,oda nem volt külön kérés,hogy milyen legyen.Tehát bőrt,vagy láncot?A lánc nem kényelmetlen neki?Köszi!
2010. aug. 3. 07:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
0%
vegyél neki melkas hevedert könnyebb tanitani is vele mienknek azt vettem és olyan jól lehet vele írányítani meg nem dörzsöli ki a nyakát vele
2010. aug. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Az ugyanaz,mint a hám?
2010. aug. 3. 08:28
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Hosszúszőrű kutyának én az egysoros vékony láncot javasolnám, de fixre állítva, nem fojtóra. Minden más megoldás jobban károsítja a szőrét. Ha fojtóra állítod, akkor a lánc is kikoptatja ott, ahol megszorul, de amúgy nem. Othon pedig vedd le róla, nem kell állandóan rajta lennie. (Nekem is hosszúszőrű kutyám van.)
2010. aug. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Matyi87 ***** válasza:
100%
Az előző okossághoz szólnék:) szóval mindennek megvan a maga felhasználási területe pl.: a hám ezzel huzatjuk magunkat biciklivel, vagy örző-védő oktatáson ez van rajta. de ne adj már ilyen barom tanácsot, ha eddig nem húzott a kutya akkor most teljes erejét bevetve biztos hogy fog és ebben semmi nem fogja gátolni. Nekem két rövid szőrű kutyám van és egyáltalán nem bántja a bőrét a lánc. és ezzel kulturáltan lehet sétáltatni, még akkor is ha igy kicsit fegyelmezetlen. Jó eszköz a tanításra
2010. aug. 3. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen,én sem értek egyet a hámmal,azt csak az örző-védőre teszem rá,különben elfelejthetem,amit eddig tanult pórázon:S

Szóval a lánc nem kényelmetlen neki?És akkor a szőrét is ez kíméli a kegjobban?Egyébként az evidens,hogy csak sétáláskor,meg a suliban van lenne rajta!

2010. aug. 3. 08:39
 6/23 A kérdező kommentje:
Ja,és miért pont egysoros?
2010. aug. 3. 08:40
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi a suliban is sima textilnyakörvvel dolgozunk, de az enyém rövidszőrű. Amúgy szerintem ha otthonra leveszed, a hosszú szőrt sem koptatja.


Bár azt is gondolom, hogy nem véletlen, hogy a legtöbb suli egysoros fojtót javasol.

2010. aug. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
A suliban mi is bőrnyakörvet használunk, mert a kutyák szabadon vannak és sokat játszanak és a lánc veszélyes lehet olyankor. Ha a másik kutya foga beleakad, akár ki is törheti. A bőrnyakörvet meg kézzel is könnyű megfogni szükség esetén, nem kell a láncot keresgélni a nagy szőrben. Sétánál viszont marad a lánc. Feltenni és levenni is egyszerűbb, símán átlendítem a kuyta nyakán és beleakasztom a karabínerbe mindkét karikát. Ha el akarom engedni a kutyát, akkor meg kiakasztom az egyik karikát és már mehet is. Azért vékony egysoros, mert egyrészt nincs értelme vastagabbnak, másrészt minél szélesebb, annál nagyobb felületen érintkezik a szőrrel és könnyebben összegubancolja.
2010. aug. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
36%
Bőr nyakörv. A spéci felszerelések nem helyettesítenek semmilyen parancsot, tanítást. Abban jó tanítani amiben sétálni is jártok vele, különben ha leveszed a láncot nem fog engedelmeskedni, mert tudja h a bőrrel nem fogod folytani, míg ha bőrrel tanulja meg kint is megteszi, és nem azért nehogy folytsák.
2010. aug. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Matyi87 ***** válasza:
100%
Utolsónak szólnék! Olyan jó ha konkrét tényeket cáfolsz :) Képzeld nem hülyül meg kutyám, egyik sem, négyet nevelek és egy sem hülyült meg ha leveszem róla:) sőt ha póráz sincs rajta akkor sem lép el tőlem.
2010. aug. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!